|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Кој е најголемиот непријател на забите?

Автор: Стоматолошка ординација Калајџи Dental Care | 12.2.2016
image

Стоматолошката ординација Калајџи “Dental Care” во соработка со семејниот портал Рингераја.мк ќе спроведува здравствено воспитни активности од темата орално здрвје од стоматолошки аспект

image

Сосема е вообичаено бебињата да плачат, но некои од нив плачат многу почесто од останатите. Доколку сте новопечени родители, овие моменти можат да ви причинат тешкотија, можеби и мала паника, бидејќи не можете да го смирите своето дете

Структурата на забот и неговите анатомски делови

Автор: Стоматолошка ординација Калајџи Dental Care | 4.2.2016
image

Стоматолошката ординација Калајџи “Dental Care” во соработка со семејниот портал Рингераја.мк ќе спроведува здравствено воспитни активности од темата орално здрвје од стоматолошки аспект

Колку вкупно заби имаме???

Автор: Стоматолошка ординација Калајџи Dental Care | 2.2.2016
image

Стоматолошката ординација Калајџи “Dental Care” во соработка со семејниот портал Рингераја.мк ќе спроведува здравствено воспитни активности од темата орално здрвје од стоматолошки аспект

Што се забите?

Автор: Др. Димитри Калајџиески | 29.1.2016
image

Стоматолошката ординација Калајџи “Dental Care” во соработка со семејниот портал Рингераја.мк ќе спроведува здравствено воспитни активности од темата орално здрвје од стоматолошки аспект

Победете ја кашлицата со инхалации

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2016
image

Овој универзален метод за лекување продолжува да биде претпочитан во борбата со кашлицата и течење на носот, а причината за тоа е многу едноставна - пареата напаѓа точно каде што треба, без да има несакани ефекти како антибиотиците

Совети: Што кога ќе ви се закачи крлеж?

Автор: Редакција Рингераја | 13.5.2015
image

Крлежите станаа голема опасност во последните години, бидејќи пренесуваат лајмска болест. Сепак тоа не значи дека треба да им забраните на децата да одат во тревата, но треба да преземете превентивни мерки пред и по играта

Како да се заштитите од туларемија?

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2015
image

Болеста ја предизвикува бактерија, која е отпорна во надворешната средина и долго се одржува во: мршите на умрени животни, во сировите кожи, во почвата, во површинските води и прехрамбенте продукти. Како да се заштитите од туларемија?

Моето дете е ... хиперактивно ?!

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2015
image

За поставување на дијагноза е потребно присуството на 6 симптоми за најмалку 6 месеци во различни околина. Не ја поистоветувајте секоја палавост со хиперактивност!

Каде грешат родителите кога децата се болни?

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2015
image

Додека децата растат и го градат својот имунитет, почесто боледуваат. Течење на носот, болно грло и температура се само дел од болестите со кои детскиот организам треба да се бори

СТРАНА 6 ОД 16


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?