|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Мајка се фрли под автомобил за да ги спаси ќерките

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2014
image

Mindy Tran, 22 виде дека нејзиниот автомобил почна да се движи надолу по стрмната улица. На задното седиште беа двете нејзини ќерки близначки. Мајката се фрли под автомобилот за да го запре, а соседот дотрча и ја подигна рачната кочница

Фото: Дете кое ги смири Украина и Русија!

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2014
image

Медиумите го нарекоа ова дете СВЕТЛИНА НА ХАОСОТ во Украина! Детето го проби рускиот кордон за да дојде до својот татко!

Потрагата по 3-годишното дете заврши среќно!

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2014
image

Масивна полициска потрага беше организирана за да се пронајде изгубеното дете. На крај заврши среќно! Детето беше пронајдено како спие под мијалникот

Забременив, ги носев, ги родив, а не сум им мајка?

Автор: Редакција Рингераја | 3.2.2014
image

Како ќе се чувствувате ако забремените, водејќи љубов со сопругот, ги носите вашите деца девет месеци, ги раѓате и се утврдува дека не сте им биолошка мајка, бидејќи немате иста ДНК со децата? Прочитајте ја ова шокантна приказна!

Цел Сан Франциско на нозе за желбата на болно дете

Автор: Редакција Рингераја | 16.11.2013
image

Петгодишното дете болно од леукемија, Miles Scott, имаше само една голема желба – да биде Batkid, на само еден ден. Хуманитарната организација Make a wish посака да му ја исполни желбата, па вчера го претвори Сан Франциско во Gotham city

Уникатен костим направен од инвалидска количка!

Автор: Редакција Рингераја | 31.10.2013
image

Татко направи камионче за сладолед од инвалидската количка за која засекогаш е врзан неговиот син, за Halloween

Магичен роденден на девојче болно од леукемија

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2013
image

Oliwia Gandecka посака да добие многу честитки за својот роденден. Шест годишното девојче беше инспирирано од сцена во филмот Хари Потер. Нејзините родители започнале кампања и таа добила милион честитки за роденденот. Колку прекрасно!

Честитка - расцветано цвеќе

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2013
image

Неверојатна pop-up честитка, која се прави неверојатно лесно. Ќе добиете убаво расцветано цвеќе за само неколку минути

Лекарка оперира дете и неговиот плишан волк

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2013
image

Доволни се само неколку минути за некого да го направите среќен

Ефикасни бабини трикови

Автор: www.doktori.mk | 26.8.2013
image

Бабините трикови и совети секогаш се мода, баба знае точно како треба да постапи при секојдневните здравствени состојби. Некои од нив навистина се корисни и делуваат, а еве кои бабини трикови и совети ги издвоивме денеска за вас ...

СТРАНА 4 ОД 8


Анкета

Градинка
Jana9

Дали би го пуштиле вашето дете во ГРАДИНКА?

ДА (75%)

НЕ (12%)

Можеби (14%)


Број на сите гласови: 59

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!