|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Одмазда на една изневерена жена

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2012
image

Американката Ел Зобер која по 10 години брак открила дека маж и ја изневерува со далеку помлада жена, смислила оригинална порака за продажба на нивната куќа

Девојче од 5 години доби работа од соништата

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2012
image

Девојче од 5 години доби работа на која и завидуваат сите нејзини другарчиња. Таа е официјален тестер на играчки

Фатете лажливец со ФБИ метод!

Автор: Редакција Рингераја | 21.6.2012
image

ФБИ методи: непотребни детали, боја на гласот и користење на заменки се толку доверливи знаци на лажење што ФБИ им верува повеќе отколку на детектор. Лажливците имаат добар речник и често се изразуваат одлично додека лажат

Девојче заспало во април, а се разбудило во јуни!

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2012
image

Петнаесет годишното девојче Стејси Комерфилд спие по неколку месеци. Таа страда од ретко пореметување заради кое ќе го преспие поголемиот дел од животот

Што велат децата за љубовта?

Автор: Редакција Рингераја | 8.6.2012
image

Додека возрасните постојано се обидуваат да ја дефинираат и со зборови опишат љубовта, децата многу добро знаат што претставува таа...

Утре – појава која се гледа само еднаш во животот!

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2012
image

Во среда, 6. јуни околу 1 час по изгревањето на сонцето ќе имате прилика за последен пат во животот да видите и снимите ретка астрономска појава – преоѓање на Венера преку сончевиот диск.

Куче одржува во живот девојче болно од дијабетес

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2012
image

Неверојатна приказна за 3-годишно девојче болно од дијабетес, кое се одржува во живот благодарение на нејзиното куче Руби

image

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вечерва во хотелот Сириус во Струмица со својата сопруга Надица ќе прават свадбена веселба

Прво поништување на детски брак во Индија

Автор: Редакција Рингераја | 12.5.2012
image

Индијка која е омажена кога имала само една година, успеала да го поништи бракот. Ова е прв случај од ваков вид во Индија

Семејство на вистински седум џуџина!

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2012
image

За надворешниот свет тие можеби изгледаат поразлични од другите семејства. Но за семејството Џонсон единствената разлика е што се малку помали од другите. Амбер и Трент Џонсон и нивните пет деца, се најголемото семејство на џуџиња во светот

СТРАНА 6 ОД 8


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?