|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Протест против предлог законот за абортус!

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2013
image

Не за Предлог-законот за прекин на бременоста! Вака гласи мотото на протестот кој граѓанските организации го најавуваат за денеска (среда) во 11 часот пред Собранието на Р. Македонија

Абортус по желба само еднаш годишно

Автор: Редакција Рингераја | 28.5.2013
image

Власта одлучи: Aбортирајте, ама само еднаш годишно!

Во живо од клиниката за абортуси!

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2012
image

BBC наскоро ќе емитува двочасовна радио емисија во живо од клиниката за абортуси. Во емисијата слушателите ќе можат да слушнат интервјуа со жени кои извршиле абортус, но и со лекари и советници од клиниката

Што не смеете да кажете на жена по спонтан абортус

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2012
image

Спонтаниот абортус е тема која сите сакаат да ја стават под тепих. Секогаш е непријатно да се зборува за загубата на близок, особено за загуба во бременоста. Има жени кои сакаат да зборуваат, но и жени кои сакаат да ја избегнат оваа тема

Што не смеете да и кажете на бремена жена

Автор: Редакција Рингераја | 26.9.2011
image

Еве неколку работи кои ако Ви дојдат на ум да и ги кажете на бремена жена, најдобро би било да ги задржите за себе, бидејќи таа тогаш е најчувствителна.

ОЗНАКИ:

Опасности од абортусот

Автор: Редакција Рингераја | 18.8.2011
image

Кои се можните компликации по абортусот?

image

HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои се рафинирани и прочистена за максимална апсорпција и искористување од страна на телото.

Епилепсија и бременост

Автор: Александар Ј. Ристиќ | 22.10.2014
image

Без оглед на сите предрасуди, најмалку 90% од трудниците со епилепсија ја завршуваат бременоста без никакви проблеми.

Хипертензија во бременоста

Автор: Dr. Natasa Mihelcic Labura | 26.4.2011
image

Во втората половина од бременоста може да се развие трајна состојба на покачен крвен притисок, што ја нарекуваме хипертензија индуцирана од бременоста. Таа може да се појави во неколку облици: хипертензија, прееклампсија и еклампсија.

Загуба на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2010
image

Вашата љубов е единствениот лек кој би можел барем за малку да ја намали големата болка. Единствено Вашата силна желба за дете може да Ви помогне да го надминете овој критичен момент и да продолжите напред...

СТРАНА 4 ОД 6


Анкета

dali vi se dopaga imeto deana
ikipp

dali vi se dopaga imeto deana

mnogu (12%)

da (15%)

dobro e (19%)

ne bas (18%)

ne (18%)

ne e ic ubavo (18%)


Број на сите гласови: 67

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!