|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Cysticare таблети, помош при уринарни инфекции

HealthAid Demax nova, 1.8.2011
HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои се рафинирани и прочистена за максимална апсорпција и искористување од страна на телото.

image
/11


 

Ефикасноста на брусницата е помешана со други билни состојки, што го прави HealthAid Cysticare совршен препарат за жените, да помогне во одржување на здрав уринарен систем.

 

За што се употребуваат Cysticare таблетите?

 

Cysticare таблетите може да помогнат за елиминирање или намалување на симптомите поврзани со нарушувања на уринарниот тракт или инфекции, како што се:

 

 • Силен, упорен нагон за мокрење
 • Чувство на печење при мокрење
 • Исфрлање чести, но мали количества на урина
 • Болка во долниот дел на стомакот или долниот дел на грбот
 • Крв во урината, заматена урина или силен мирис на урината

 

Екстракт од брусница - обезбедува висока киселост на уринарниот тракт што создава непријателска животната средина за E. coli бактеријата, која најчесто е одговорна за предизвикување на проблеми со мочниот меур. Со конзумирање на брусница, можете да ги уништите Е. coli бактериите и да ги елиминирате болните симптоми предизвикани од страна на уринарните инфекции.

Витамин Ц - е  моќна киселина која делува преку создавање на природно сурова средина во мочниот меур и уринарниот тракт, а со тоа помага да ги елиминира бактериите кои предизвикуваат инфекции. Исто така, помага да се зајакне имунолошкиот систем за време и по уринарна инфекција.

Екстракт од корен на глуварче - глуварчето всушност може да дејствува како благ диуретик (промовира мокрење), кој помага во функцијата на целиот организам, вклучувајќи ја и функцијата на бубрезите. Глуварчето, исто така, содржи значителни количини на витамин Ц кој помага во создавање на кисела средина потребна за да се елиминираат штетните бактерии од уринарниот тракт.

Магдонос - магдоносот во прав е докажано дека помага за исфрлање на вишокот вода од организмот. Магдонос најчесто се користи за бубрезите и мочниот меур, камен и инфекции на уринарниот тракт. Магдоносот исто така, содржи значителни количини на витамин Ц кој помага во создавање на кисела средина потребна за да се елиминираат штетните бактерии од уринарниот тракт.

Жалфија - најчесто се користи за нарушувања поврзани со бубрезите, како што се калкули и инфекции на уринарниот тракт. Се верува дека дејствува и како диуретик.

Мечкино грозје - благ диуретик и традиционален лек за инфекција на уринарниот тракт.

Коприва - копривата е богата со минерали и витамини и е природно хранлив начин да се помогне за одржување на здрав уринарен тракт и исфрлање на токсините од вашиот систем. Се употребува да го поткрене уморното  тело, за намалување на заморо,  а исто така и за подобрување на бубрезите и мочниот меур.

Buchu лисјата - се ефективен диуретик, кој исто така има антимикробни и антивоспалителни својства. Овие лековити својства го прават Buchu ефикасен во третманот на инфекции на мочниот меур, инфекции на бубрезите, инфекции на уринарниот тракт (ИУТ).

 

За кого се наменети Cysticare таблетите?

 

Cysticare таблети можат да бидат од корист за:

 

 • Оние кои се склони кон инфекции на уринарниот тракт (ИУТ)
 • Луѓето, особено постарите, кои немаат соодветна контрола на бешиката
 • Оние кои се дијабетичари, бидејќи тие се во поголем ризик од ИУТ
 • Жените кои имаат пократка уретра
 • Жените кои неодамна станале сексуално активни
 • Бремени жени кои имаат тенденција да бидат во поголем ризик од ИУТ
 • Оние кои сакаат да одржат општо здравје на уринарниот тракт

 

Кога треба да се земаат Cysticare таблетите?

 

Cysticare таблети идеално треба да бидат земени за време на непријатности со уринарниот тракт или за обезбедување на општо здравје на уринарниот тракт.

 

Препорачана дневна доза

 

Возрасни и деца над 12 годишна возраст, по една таблета дневно со оброк, може да се зголеми до четири таблети секојдневно, ако е потребно. Не ги пречекорувајте износите од препорачаната дневна доза освен ако поинаку не ве советувало соодветно квалификувано лице.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Миа Костова: Бремена и гола
Водителката Миа Костова неодамна доби син. Таа денес реши на својот Фејсбук профил да објави голи фотографии на кои се г...
4
Луди труднички комбинации на Ким Кардашијан
Додека повеќето трудници избираат комотна облека, Ким не се откажува од своите секси комбинации. Под оваа облека не може...
4
Јога вежби за опуштање на грбот
Следниве две јога-вежби за кратко време, поради самата поставеност на телото, ја штедат енергијата, ја опуштаат мускулат...
3
Од јадење сладолед во бременост бебето нас...
Најчудните совети на нашите баби!
3
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?