|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Неодоливи фотографии од близнаци

Редакција Рингераја, 10.9.2019
„Другата половина“. Бев благословена да бидам родена со сестра близначка, само 15 минути подоцна. Од раното детство бевме заедно и го истражувавме светот околу нас правејќи ги нашите први чекори рамо до рамо, држејќи се за раце
Клучни зборови:

image
/11


„Да се биде близнак е магично чувство, па така дојдов на идеја да започнам да фотографирам други близнаци и тројки во мојот проект. На почетокот, планирав да работам со идентични близнаци, но подоцна сфатив дека главната идеја се луѓето родени истиот ден, идентични или не. Љубовта и врската помеѓу близнаците е тоа што ме инспирираше најмногу“. – вели авторот на овие фотографии, Gabriele Dabasinskaite.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 


Што јадат децата кои не јадат НИШТО
...а сепак се живи, радосни и сосема здрави?!
3
Др. Ранко Рајовиќ:Децата да скокаат и да о...
Родителски грешки кои го успорувааат развојот на интелегенцијата на децата
3
Совети за полесен почеток на учебната година
Август е при крај и наскоро летните авантури ќе бидат само добро сеќавање, а ние треба повторно да се подготвиме за учил...
3
Првиот училишен ден
Изгледаат толку мали и немоќни, а веќе дојде момент за прв пат да го пречекорат училишниот праг
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

.
Jana9

Dali imate pilates topka,i dali e efikasna tolku?

Da imam pilates topka prekrasna e (0%)

Da imam pilates topka pa ne e nesto (100%)

Ne nemam pilates topka (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!