|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Летна љубов

Martins mom, 10.6.2011
Љубовна поезија

image
/11


 

 

Песок на нозете, ветер во косите,

мирис на море и ноти на аргентинско танго.

Свилен допир, продорен поглед,

тинејџерски мечти и звуци на плима.

 

Рака за рака, продорен поглед,

моменти на занес и полноќен молк.

Прв бакнеж, ѕвездено небо,

суво мартини и срцебиење во такт.

 

Десет дена, крај на се’,

срушени сништа и куфери полни.

Солзи во очи, пладневен метеж,

последна прегратка и празен перон.

 

 

 

Ваша Martins mom

 

 

 

Да бидеш автор е лесно! Автор може да биде секој! Секој кој чувствува, секој кој љуби, секој кој тагува, секој кој безмерно се радува...

Прочитај како и ти да станеш автор во текстот Станете автор на Рингераја

 

Права и обврски на детето
На сите деца, без исклучок треба да им припаѓаат овие права, без разлика или дискриминација заснована на раса, боја на к...
8
Мамичке и мене ме боли главата...
Главоболката не е резервирана само за возрасните. За жал, таа се јавува и кај децата помали од седум години
8
Помалку играчки - посреќнo дете?!
Употребата на премногу играчки не е предност, туку ограничување за детето. Дознајте зошто:
7
Месото со афлатоксин, многу поштетно од мл...
Ако е зголемено нивото на афлатоксин кај кравите, тогаш е зголемено и во мускулното месо, а пред се во внатрешните орган...
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

da odbereme ime za mojata kerkicka
tajaa

da odbereme ime za mojata kerkicka

erika (16%)

sara (19%)

mateja (26%)

jana (38%)


Број на сите гласови: 319

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!