|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Лек против опаѓање на косата

Редакција Рингераја, 5.9.2013
Докажан стар народен лек против опаѓање на косата

image
/11


 

 

500 мл. детски благ шампон

1 шишенце пантенол раствор

1 шишенце рицинусово масло

1 шишенце Д3 капки

1 шишенце концентрат од коприва

1 ампула Б7 – биотин

 

Сето убаво се меша. Кога се мие косата шампонот треба да стои околу 2-3 минути за подобар ефект. Резултатите се гледаат по потрошената прва тура.

Новогодишни кекси (Gingerbread cookies)
Рингераја Ви го открива рецептот за светски познатите Новогодишни кекси Gingerbread cookies
4
Анабела: Ќерка ми ми го врати сјајот во оч...
Поп- пејачката Анабела Атијас навистина ужива во животот. По лошиот период на емотивен план, мајката на три ќерки, си на...
3
Јоксимовиќ: Македонија ја сакам како своја...
Оваа земја е посебна, ја чувствувам на некој начин како своја, а луѓето се отворени, искрени и она што мене навистина ми...
3
Како да ги отстраните брчките со еден потег?
Како жени, поминуваме многу време во грижа за нашиот изглед. Брчките станаа универзален непријател со кој се бориме прек...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

вежбање
lp136

Колку често вежбате?

Воопшто не вежбам (60%)

1-2 пати неделно (0%)

3 пати неделно (20%)

Секој ден (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!