|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како ефективно да го исчистите организмот?

Редакција Рингераја, 3.5.2016
Пролетта е најсоодветно време за детокс на организмот. Таа "носи" со себе зеленчук, со богата содржина на витамини и минерали, кои значително придонесуваат во овој процес

image
/11


Пролетта е најсоодветно време за детокс на организмот. Таа "носи" со себе зеленчук, со богата содржина на витамини и минерали, кои значително придонесуваат во овој процес. Природата знае најдобро. Храната, која се корисни за прочистување на организмот, обично е лесна за апсорпција, со висока содржина на вода и растителни влакна. Таа е богати со антиоксиданси, има анти-воспалителни својства и помага во елиминирањето на токсините и исто така е алкална храна. Еве на што да се насочиме ...Лимоните се една таква храна. Тие содржат големи количини на витамин C, кој помага за трансформацијата на токсините во растворливи форма. Така тие лесно го напуштаат организмот.


Спанаќот е со богата содржина на антиоксиданти кои поседуваат антиканцерогени и антиинфламаторни својства. Тој е и извор на корисните омега-3 масни киселини.


Ротквица. Ја стимулира циркулацијата, како и црниот дроб и бубрезите, за да помогне во детокс на организмот. Ротквиците се корисни и за кожата, бидејќи се со висока содржина на сулфур, силикон и витамин C. Тие се и добар извор на растителни влакна.


Копривата е следна храна во оваа листа. Таа го зајакнува црниот дроб, надбубрежната жлезда и бубрезите. Таа е и со богата содржина на минерали
.


Зелениот чај, исто така "ги чисти" токсините од организмот, благодарение на антиоксидансите катехини. Тие ја помагаат функцијата на црниот дроб. Зелениот чај е полн и со полифеноли, кои помагаат да го изгубиме вишокот килограми.


Грашок. Оваа храна може да се апсорбира полесно од организмот. Таа обезбедува важни растителни протеини и е со богата содржина на антиоксиданти, вклучувајќи флавоноиди, картеноиди, фенолни киселини и полифеноли.

 


Дали е вегетаријанската исхрана здрава?
Благотворното делување на вегетаријанската исхрана е докажано во бројни научни студии. Ваквата исхрана е здравствено при...
3
8 начини да ја затегнете кожата
Губењето на тежината е големо достигнување, но е исклучително важно да се вложат грижи за кожата да остане мазна и цврст...
2
Безбедно ли е да се спортува за време на б...
Убавата и цврста фигура е "фикс идеја" за повеќето жени. Тие се борат со вишокот килограми, почитуваат строги диет...
2
Брзото одење го продолжува животот
Пешачењето е едно од најдобрите работи што можете да направите за вашето здравје. Тоа е корисно за срцето, крвниот прити...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Избор на машко име:
Honey*

glasajte iskreno

Антонио (37%)

Алекс (26%)

Ано (4%)

Марио (33%)


Број на сите гласови: 270

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!