|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како да ја намалите и одржите тежината?

Редакција Рингераја, 28.3.2015
Витката линија во главно зависи од два фактори: навиките на здрава исхрана и количината на телесна активност. Секое игнорирање на една од овие ставки, доведува до дебелеење – епидемија на 21. век

image
Како да ја намалите тежината
/11


 

Искуствата поврзани со се поголемиот број на дебели луѓе, покажале значаен пораст на заболени од срцеви болести, рак и дијабетес.

Тајната на добрата линија не се крие  во магичните диети кои неретко вклучуваат изгладнување, туку во нутриционистички урамнотежените оброци.

 

1

 

Ако сакате да ги намалите килограмите ви предлагаме да намалите со консумирање на црвено месо, или доколку морате да го консумирате, изберете го она кое е помалку мрсно. Исто така, важно е да се сведе на минимум внесувањето на сол и шеќер. Ако имате неодолива желба за помфрит, одлучете се за печени компири, а не за пржени, кои имаат далеку поголем процент на маснотии.

 

2

 

Исхраната богата со овошје, зеленчук, белковини, риба, месо и млечни производи со ниска масленост, сигурно ќе ви помогне при губењето на килограмите. Пијте повеќе вода и исфрлете ги засладените сокови.

Во контекст на вежбањето важно е да се спомене дека секојдневната физичка активност е неизбежна, ако сакате резултати. Кардио вежбите исто така согоруваат многу калории. Ако не сте во форма, започнете со долги прошетки, а потоа полека преминете во трчање.

Брзото одење го продолжува животот
Пешачењето е едно од најдобрите работи што можете да направите за вашето здравје. Тоа е корисно за срцето, крвниот прити...
3
Месец по месец вежбање во бременоста
Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и...
3
Џенифер Лопез: Тајна вежба за совршен задник
Опсесијата со задникот на Џенифер Лопез трае веќе неколку години, а сите љубители на облините се во потрага за идеалната...
3
Ритмичка гимнастика за правилен детски развој
Факт е дека децата кои спортуваат добиваат многу бенефиции од физичката активност. Па затоа, не треба да пронаоѓате изго...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ime
Jana9

Ime

Matej (40%)

Martin (20%)

Marko (40%)

Marin (0%)

Mario (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!