|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Бременоста е извонредно искуство кое носи безброј промени во телото и животот на жената. Како што се развива секоја недела, се случуваат нови случувања, а заедно со нив доаѓаат можности и за личен раст и за негување на интимни врски со вашиот партнер

image

Во оваа статија, ќе истражиме како сексуалните играчки можат да го подобрат вашето искуство во бременоста, да донесат задоволство, интимност и подлабока врска со вашето променливо тело

image

Некогаш, во свет каде женското здравје беше во центарот на вниманието, се појави прекрасна и моќна тајна наречена Кегел топки. Овие мали богатства не беа само обични играчки, туку алатки што имаа огромни придобивки за жените од сите возрасти

image

Бремените жени се соочуваат со бројни промени во бременоста, а една од нив е појавата на опстипација (запек)

9 правила за вежбање во 9-те месеци од бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2021
image

Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и здрава бременост не треба да престанете да вежбате ако телото ви е навикнато на тоа. Сепак, постојат мерки на претпазливост

3 начини да ја смирите болката во грбот во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2020
image

Како што напредува вашата бременост, количината на тежина што треба да ја носите се зголемува, но вашата рамка останува иста. Целиот напор на шетање со бебе во стомакот може да ви направи вистински болки во 'рбетот. Како да си помогнете?

5 предности на летната бременост

Автор: Редакција Рингераја | 15.8.2023
image

Секоја сезона има некои предности, но летото е несомнено една скала погоре, ако зборуваме за поволно време за бременост и породување. Погледнете 5 предности на летната бременост

Затегнете ја кожата на стомакот по раѓањето

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2023
image

Како да ја затегнете кожата на стомакот по раѓањето?

Зошто бремените жени треба да практикуваат јога?

Автор: Редакција Рингераја | 13.3.2018
image

Неколку причини зошто јогата е одлична за бремени жени...

Вежби и совети за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 2.4.2015
image

Бременоста и мајчинство, прекрасните периоди во животот на жената треба што повеќе да бидат исполнети со мир и спокојство, во што ќе придонесат различните активности за кои можеби досега сте немале време: шетање во природа, читање книги, вежбање

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?