|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Најновите истражувања во стоматологијата покажуваат значително влијание на витаминот Д во спречувањето на орални заболувања, кариес и парадонтопатија

image

Со оглед на тоа што очилата за сонце имаат стилска моќ во целост да ви ја променат и најобичната дневна модна комбинација, вреди внимателно да ги одберете и да инвестирате во нив. Оваа пролет 2019-та модерните девојки ќе носат 5 модели на наочари

image

На телото му треба сончева светлина за да произведе витамин Д синтетизирајќи го во кожата. Овој витамин е неопходен за раст и заштита на забите и коските и за силен имун систем. А го добиваме бесплатно...

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Дали изложувањето на сонце е здраво?

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2020
image

На сите им е веќе добро познато дека ултравиолетовите зраци од сонцето се многу штетни за здравјето и за предвременото стареење

image

Летните месеци се време кога многумина од нас ќе заминат на одмор на некои од туристичките летни дестинации. Но она што не треба да се заборави е и штетното дејство на сончевите УВ зраци

image

Можеби сте навикнале да носите заштитен крем во текот на целата година, но што правите за да ги заштитите своите очи во текот на сончевите месеци? Ова се совети од офталмолог

image

Ќе си речете дека ниту едно друго овошје не е подобро за летниот период од лубеницата. Се разбира, лубеницата содржи калиум, не дебели, освежува, но сепак, дињата содржи три пати повеќе калиум од неа

МОДА

Наочари за сонце според формата на лицето

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2014
image

Наочарите се задолжителен додаток за пролетно-летната сезона – ги штитат очите од сонцето, ги сокриваат подочниците и го дополнуваат целокупниот изглед. Но за да ви стојат совршено, треба да ја следите формата на лицето

image

Ви треба причина за да излезете надвор на сонце? Имаме една за Вас! Поминувањето време на сонце може да биде поттикнувачко за плодноста!

ВИДЕА

Видео: Транзит на Венера преку Сонцето

Автор: Редакција Рингераја | 6.6.2012
image

Целиот свет беше маѓепсан од денешниот природен спектакл. Граѓаните на САД, Јапонија, Кина, Индија и поголемиот дел од Европа имаа можност да бидат сведоци на најзначајната небеска појава на нашето време. Погледнете го видеото

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Кое име повеке ви се допаѓа?
ivanapuroska

Помогнете ни да се одлучиме помеѓу:

Самуил (16%)

Јован (84%)


Број на сите гласови: 290

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!