|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НА КАФЕ СО...

На кафе кај @radishas_kitchendiaries

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 6.2.2021
image

Не верувам дека постои некој кој во потрага по кулинарска инспирација, не го открил и испробал рецепт од прекрасниот фуд блог на Радица Китевска, позната по блогот @radishas_kitchendiaries

ИСХРАНА

Рецепти за први оброци на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 9.10.2019
image

После 17-тата недела, односно после наполнети 4 месеци од животот, време е за воведување на нови намирници и дополнителна храна (дохрана) кај доенчињата. Воведувањето на дохрана пред оваа возраст никако не се препорачува

ДЕТСКО МЕНИ

Децата го обожаваат: Колач со јагоди

Автор: Редакција Рингераја | 1.6.2019
image

Кога немате многу време за подготовка, а сакате да направите торта во која ќе ужива целото семејство

ИСХРАНА

12 најубави посни салати

Автор: Редакција Рингераја | 12.3.2019
image

Велигденските пости започнаа. Ви предлагаме 12 рецепти за убави посни салати

image

Покрај тоа што Битолскиот густ јогурт е суперхерој во секојдневната исхрана поради своите хранливи карактеристики и богатството на минерали и витамини, тој е одличен додаток на различни видови храна

ИСХРАНА

Пет лесни и вкусни бебешки кашички

Автор: Редакција Рингераја | 25.6.2020
image

Подготовката на бебешки каши е лесна задача и не бара посебни кулинарски вештини. Рецепти има многу. Овде ќе најдете пет од нив

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Направете сами: Дедо Мраз лепче

Автор: Редакција Рингераја | 28.12.2017
image

Израдувајте ги децата за Нова Година со вкусно лепче Дедо Мраз

image

Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават најубавите и најцврсти балони...

image

Вкусот кој не потсетува на дома, на вредните раце на нашите мајки, креативноста во готвењето...

ИСХРАНА

Пет здрави летни кашички

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2013
image

Во прилог се пет рецепти за вкусни и хранливи летни кашички, кои можете сами да ги подготвувате за Вашето дете

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?