|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Децата го обожаваат: Колач со јагоди

Редакција Рингераја, 1.6.2019
Кога немате многу време за подготовка, а сакате да направите торта во која ќе ужива целото семејство

image
/11


Потребно е:

200 грама кршени бисквити

200 гр. маргарин

1 литар млеко

3 пудинзи од ванила

8 лажици шеќер

1 чаша кисела павлака

300-400 грама јагоди

250 мл. слатка павлака

 

Подготовка:

Одделете малку млеко и во него ставете 3 пудинзи. Остатокот од млекото ставете го на шпорет и засладете го. Кога ќе проврие, варете го околу 3 минути и тргнете го од оган.

Во врелиот пудинг ставете го маргаринот да се стопи, а потоа додадете го и искршениот кекс. Сето добро измешајте го и на крај додадете јагоди исечени на  крупни парчиња.

Смесата ставете ја во калап/сад и обликувајте ја. Изматете ја разладената павлака и засладете по потреба. Изладениот колач премачкајте го со слатка павлака.

Седењето дома со деца е потешко од одење н...
Неодамна, истражувањето покажало дека многу мајки веруваат дека останувањето дома со бебето е многу потешко отколку да с...
4
Кои хигиенски навики треба да ги има детето?
Кои хигиенски навики детето од предшколска возраст треба да ги усвои и како да му помогнете во тоа, советува педагогот Ј...
4
10 причини зошто не сакам второ дете
Да се биде родител можеби е најубавото нешто, но оваа улога доаѓа со голем број предизвици
4
Крвна слика кај децата и нејзино значење
Од наодите на крвната слика можеме да видиме присуство на анемија, инфекција (бактериска или вирусна), алергија, паразит...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ajde da vidime?
Jana9

Kolku ovde na sajtov se mamicki na bliznaci? A kolku na edno detence?

Mama na bliznaci (0%)

Mama na edno dete (100%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!