|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Според најновите сознанија на француските научници, кога постои ризик од инфекција со коронавирус на бремената жена, вирусот може да се пренесе на фетусот преку плацентата.

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Како да се заштитите од туларемија?

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2015
image

Болеста ја предизвикува бактерија, која е отпорна во надворешната средина и долго се одржува во: мршите на умрени животни, во сировите кожи, во почвата, во површинските води и прехрамбенте продукти. Како да се заштитите од туларемија?

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Најважни факти за еболата

Автор: Редакција Рингераја | 16.10.2014
image

Еболата е опасна, често фатална болест. Вирусот од животните се пренесува на луѓето и понатаму се шири на популацијата по пат на директен контакт со заразената личност, пренесува Guardian

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?