|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Откако во 2012 година стана мајка на Блу Ајви, светски познатата пејачка Бијонсе и откри на јавноста дека имала спонтан абортус пред тоа. Иако долги години не зборуваше за тоа, сега реши да се отвори пред магазинот Elle

image

Ќе ве запознаеме со Стефани Мерит - 38-годишна жена, која имала 8 спонтани абортуси во рок од 6 години. Тие се случиле меѓу 9 и 12-а недела од бременоста

image

Мојата драга и прекрасна пријателка Kathryn дојде кај мене со специјално барање за семеен портрет. Таа и нејзиниот сопруг сакаа фотографија која ќе го отслика нивното семејство од 8 членови, со нагласок на 5-те бебиња кои ги изгубиле...

image

Синдром на Хјуз - Што претставува?

image

Да се биде исполнет со живот е нешто. Да се биде бремена со малечкото чудо на науката и природата во стомакот е убаво. Да се изгуби бременоста е тажно. Чувството е обвиткано со многу емоции – вина, ништо, празнотија, болка, повлекување во темнина..

ЗАНИМЛИВОСТИ

Добив бебе по 20 спонтани абортуси!

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2014
image

Чудата постојат! Трогателна и инспиративна приказна на една мајка

image

Неплодност, спонтан абортус, предвремено породување...проблеми со кои се соочуваат повеќе од 45% од жените. Кои се најчестите проблеми и како да се заштитиме? Дали од овие проблеми страдаат и славните личности?

image

Спонтаниот абортус е тема која сите сакаат да ја стават под тепих. Секогаш е непријатно да се зборува за загубата на близок, особено за загуба во бременоста. Има жени кои сакаат да зборуваат, но и жени кои сакаат да ја избегнат оваа тема

ЗДРАВЈЕ

10 најчесто поставувани прашања во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2010
image

10-те најчести прашања од идните мајки

АБОРТУС И ЗАГУБА НА ДЕТЕТО

Загуба на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2010
image

Вашата љубов е единствениот лек кој би можел барем за малку да ја намали големата болка. Единствено Вашата силна желба за дете може да Ви помогне да го надминете овој критичен момент и да продолжите напред...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кој ги чува вашите деца?
Jana9

Кој ги чува вашите деца кој неодат во градинка или пак во школо?

Мама (50%)

Тато (10%)

Баба (30%)

Дедо (0%)

Жена кој ја плаќаме (5%)

Некој друг (5%)


Број на сите гласови: 20

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!