|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ОСНОВНА НЕГА

Ако имате проблем при гласање и пријава

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2019
image

Ве молиме детално следете ги упатствата

image

Интервенција во секоја една проблематична ситуација од страна на родителите крие ризик од тоа детето да порасне неснаодливо, со слаби општествено-социјални вештини, што ќе биде голема пречка за севкупниот развој во личен и професионален план

image

Децата не доаѓаат со упатство за употреба за жал. Децата кои се во фаза на проодување се полни со енергија и желни да ја тестираат Вашата сила и своите нозе. Еве 9 грешки што секој родител кој има дете во фаза на проодување треба да ги избегнува

image

Добивте бебе и станавте родители? Но, со тоа дојдоа и еден куп непредвидени грижи и проблеми и имате толку многу прашања. Еве некои од нив, па се надеваме ќе Ви помогнеме.

САМОХРАНИ РОДИТЕЛИ

Самохрани родители

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Да се биде самохран родител е тешко и стресно, без оглед на фактот дали родителот сам решил да се разведе, односно дали одлуката сам ја донел да го одгледува детето или станал самохран родител поради смрт или напуштање од страна на другиот партнер.

image

Повеќе за плодноста, неплодноста, забременувањето и постапката за вонтелесно оплодување (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali ste na RR poradi nagrada
arh_diz

Dali ste na RR poradi nagrada :)

da (13%)

ne (80%)

mozebi (7%)


Број на сите гласови: 89

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!