|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Поддржуваме мали бизниси: Дора Мода

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 1.12.2023
image

Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Станува збор за doramodahandmade и нејзините хеклани приказни

Поддржуваме мали бизниси: МH CandleCo

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 28.11.2023
image

Ние сме две сестри Христина и Мартина кои се креатори на МH CandleCo. И двете сме вљубени во креативни нешта полни со љубов и внимание. Избравме да изработуваме свеќи затоа што даваат посебна топлина на домот. За нас домот има големо значење...

image

Многумина од нас може да се најдат во ситуација кога желбата за интимност изгледа далечна. Сепак, исто така вреди да се напомене дека негувањето на оваа желба може да доведе до чувство на благосостојба и задоволство

Поддржуваме мали бизниси: Yarn Dreamss

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 19.10.2023
image

Плетењето го научив уште од тинејџерска возраст од мојата мајка, кое мене најпрво ми беше само хоби, а сега еден вид на заработка. А до ден денес ја имам нејзината поддршка и помош. Ве запознаваме со Маријана, yarndreamss

Нов проект на Марија Костадиновска

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2023
image

Задоволство ни е што имаме можност да бидеме меѓу првите медиуми на кои Марија им навести за новиот проект кој "се крчка". Прочитајте во продолжение за што станува збор

Разговор со Елена Бошбож

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.10.2023
image

„Сонцето под земја, кралството над него“, Книга 1 - „Неродениот и човекот кој не умре“ , е првата книга од серијалот на младата талентирана авторка Елена.Елена ја прифати нашата покана за интервју , а што разговаравме, прочитајте во продолжение

Поддржуваме мали бизниси: Candle world

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 15.9.2023
image

Денес разговараме со Дијана, креатор на Инстаграм профилот Candle world

Поддржуваме мали бизниси: tilia.organica

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.8.2023
image

Многу често знам да се пошегувам со моите пријатели и љубители на органска козметика, дека tilia.organica е корона производ,бидејќи идејата и почетоците настанаа токму тогаш, во тој период кога бевме затворени

Поддржуваме мали бизниси: Брзо подароче

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 15.7.2023
image

Во потрага сте по подароче за на мекици или повојница, можеби за крштевка или роденден, за бебе или детенце? Подароче кое ќе биде уникатно и по пристапна цена, спакувано преслатко и најважно од се, квалитетно...

Поддржуваме мали бизниси: ljubov_si_mi_ti

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 6.6.2023
image

Инстаграм профилот ljubov_si_mi_ti го привлече нашето внимание, а ви ветуваме дека го заслужува и вашето. Со големо задоволство ви ја пренесуваме неговата приказна

СТРАНА 1 ОД 53


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?