|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што да јадат децата за да имаат здрави заби?

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2024
image

Сите сме слушнале дека млекото гради силни коски. Но, дали знаевте дека вашата севкупна исхрана придонесува за вашето орално здравје? Истото важи и за вашите деца

image

Во просек 409 дена се потребни за да можат жените после раѓањето да се чувствуваат посакувано и да ја вратат социјалната активност, покажало истражувањeто на британскиот портал "Mohomams кое било спроведено на 1000 жени

image

Оралното здравје на децата е основен чекор за одржување на целокупното здравје во текот на животот. Всушност, тоа е од суштинско значење за квалитетот на животот, бидејќи убавите и здрави заби придонесуваат за физичкиот изглед и психичката состојба

Разговор со мајката на Јана - жртва на логопед

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2023
image

Деновиве актуелна е веста за тригодишното девојче кое е жртва на насилство од страна на логопедот со кој работело. Родителите се загрозени од настаните а нивната ќеркичка е истрауматизирана. Разговараме со нејзината мајка

Топ 12 родителски трендови во 2022

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2023
image

Како што расте бројот на новата генерација родители, почнуваат да се појавуваат и нови и уникатни трендови во родителството. Еве ги топ 12-те родителски трендови во 2022 година

Мајките можат да бидат екстремно досадни

Автор: Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ | 19.11.2022
image

Како што ние сакаме насмеани, опуштени и весели деца, а не насмеани, така нашите деца сакаат насмеани и опуштени мајки, а не врховни судии и обвинители доживотно

Поддршката родител - дете е во взаемна корист

Автор: Елена Стојчевска | 25.9.2022
image

Секоја работа со својата тежина без разлика дали си во работен однос или си домаќинка обврските се тие - понекогаш поголеми, понекогаш помали. Квалитетното поминато време со децата нема да ти ја исцрпи енергијата ќе ти ја даде силата за денот потоа

image

Совети од д-р Зорка Чрчева-Димовска, ортодонт

Мајките на Инстаграм: Креативна мама на две

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.5.2022
image

Во последно време, Инстаграм е најпрекрасната социјална мрежа, особено доколку сте родители. Тоа е толку инспиративна заедница и таму можете да сретнетете навистина инспиративни профили. Еден таков пример е creative_mama_of_two

Привикнување на нокшир за девојчиња - 7 чекори

Автор: Редакција Рингераја | 11.4.2022
image

Веројатно изгледа како вчера кога го родивте вашето девојче, а сега веќе не е бебе. И еве, веќе размислувате за совети за вежбање за нокшир

СТРАНА 1 ОД 91


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?