|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Постојат неколку случаи во кои може да се доведе до ризик вашата бременост, како што се паѓање од скали, удар во стомакот итн. Но, прашањето е дали може да доведе до спонтан абортус?

Дали е нормално крварењето за време на бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2021
image

Глетката на крв никогаш не е добредојдена кога сте бремени. Факт е дека крварењето во бременоста е доста честа појава, особено во првиот триместар. Повеќето жени продолжуваат да имаат здрава бременост и здраво бебе после вагинално крварење

Како да се спречи предвременото породување?

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2020
image

Со години и години научниците истражуваат како да се спречи предвременото породување, со цел да се намали бројот на предвремено родени бебиња. Секоја година, 1 од 10 бебиња ширум светот се раѓаат пред 37-та недела од бременоста

Ризична бременост? Еве како да го исполните денот

Автор: Редакција Рингераја | 26.8.2019
image

Докторот ви рекол дека мора да мирувате, а вие не сте научени да бидете на едно место? Нема проблем. Можеби на почетокот ќе ви биде тешко, но ако убаво и квалитетно го исполните времето, мирувањето воопшто не мора да биде здодевно

Предности и ризици од раѓањето дете по 40-тата

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2019
image

Денес сe почесто луѓето одбираат да станат родители кога се постари. Причините за ова се различни – кариера, лош партнер, желба да се живее сам или, пак, едноставно, неподготвеност. Најважното нешто што треба да го имате на ум е дека ова е само ваш избор

АПЕЛ: Трудница има итна потреба од инсулин!

Автор: Редакција Рингераја | 1.10.2014
image

Штипјанката Снежана Љуботенска која има дијабетес тип 1, а се наоѓа во петтиот месец од бременоста има итна потреба од инсулините „новорапид“ и „левемир“!

Млади родители - здраво дете?

Автор: www.doktori.mk | 28.2.2014
image

Староста на родителите е зависна, право пропорционално со зголемување на ризикот од раѓење на деца со пречки. Затоа совет од сите експерти е да размислите добро секогаш пред да се одлучите да имате дете, а сте во постара возраст

Видео: Избра БЕБЕ иако животот и висеше на конец!

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2014
image

Нема ништо посилно на светот од желбата на жената да стане МАЈКА! Оваа жена избра БЕБЕ иако нејзиниот живот беше во опасност...Погледнете...

Лекарите во шок: трудница носи 13 бебиња!

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2013
image

Четириесет годишна трудница од Ирак е бремена со тринаесет бебиња. Лекарите се во шок!

Фото: 12-годишно дете од Бугарија стана мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2013
image

12-годишно девојче се породи во Пазарџичката градска болница. Младата мајка донесе на свет девојче тешко 2900 гр. и долго 46 cm.

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?