|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Породување со царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2011
image

Иако докторите му даваат предност на породувањето по природен пат, бројот на царските резови во нашата земја од година во година се зголемува се повеќе и повеќе

image

HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои се рафинирани и прочистена за максимална апсорпција и искористување од страна на телото.

Епилепсија и бременост

Автор: Александар Ј. Ристиќ | 22.10.2014
image

Без оглед на сите предрасуди, најмалку 90% од трудниците со епилепсија ја завршуваат бременоста без никакви проблеми.

Хипертензија во бременоста

Автор: Dr. Natasa Mihelcic Labura | 26.4.2011
image

Во втората половина од бременоста може да се развие трајна состојба на покачен крвен притисок, што ја нарекуваме хипертензија индуцирана од бременоста. Таа може да се појави во неколку облици: хипертензија, прееклампсија и еклампсија.

image

Прочитајте кои се најчестите причини поради кои во второто и третото тромесечје доаѓа до крварење

Крварење во првото тромесечје од бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Крварењето во првото тромесечје од бременоста е знак дека постои некаков проблем.

Интервју: Бетпет, мајка на големиот борец Теодора

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

“Нашата ќерка се роди на 6 месеци и 18 дена и тоа со тежина од само 630 грама. Сега имаме три месеци и 2050 грама, па за две, три недели си одиме дома...” Ова беше првата порака што на 06.09.2009, во 21.44 часот ја објави нашиот член Бетпет.

Што значи безбедна бременост?

Автор: ЈЗУ Специјална болница по гинекологија и акушерство “Чаир” | 4.5.2010
image

Класифицирањето на бременостите како нормални или високоризични е ефективен начин да се посвети додатно внимание на пациентките кои имаат поголема потреба од медицинска грижа.

Алкохол во бременоста

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Дали алкохолот и штети на трудницата и нејзиното бебе? (англиско видео)

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Dali?
Jana9

Dali opravduvate mesani brakovi?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!