|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да се храните 30 денови пред терминот?

Автор: Редакција Рингераја | 9.2.2016
image

Влегувајќи во 8-от месец од бременоста, идната мајка треба да обрнe особено внимание на исхраната

Намалете ги утринските мачнини со...

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2015
image

Утринските мачнини претставуваат проблем кај повеќето трудници. Додека едни чекаат да им помине нагонот за повраќање сам од себе, други јадат кикирики

Како витаминот Б6 влијае на утринските мачнини?

Автор: Редакција Рингераја | 24.10.2014
image

Утринските мачнини за време на бременоста и најчесто во нејзиниот почеток се еден од најголемите проблеми во овој период. Многу жени тешко ја поднесуваат оваа физичка пречка на бременоста

Народен лек против ешерихија коли

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2014
image

Рецепт од чесна сестра од Посушје, кој доста се користи во Хрватска и Босна и Херцеговина. Рингераја.мк го споделува со вас

Пијте вода на празен стомак за заштита од болести!

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2014
image

Во последно време, многу е популарно да се пие вода веднаш кога ќе се стане од спиење. Па затоа се направија неколку научни испитувања да се докаже вистинската придобивка!

Фолната киселина штити од аутизам?

Автор: Редакција Рингераја | 2.6.2014
image

Жените кои пред бременоста, или за време на првото тромесечје од бременоста пијат фолна киселина, значително го намалуваат ризикот од појава на аутизам кај детето

Чоколадото и бременоста

Автор: kidsarelovely.com | 13.5.2014
image

Како чоколадото помага да се роди среќно дете?

Трудници! Ова не смеете да јадете!

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2014
image

Прва лекција за сите трудници! Отпечатете го овој инфографик и прицврстете го со магнет на фрижидерот

Големина и волумен на стомачето на новороденче

Автор: Редакција Рингераја | 6.2.2014
image

Во прилог е илустрација на приближната големина и обем на стомакот на новороденче во првиот, третиот, седмиот ден и на еден месец. Стомакот на новороденчињата е мал и не може да прими големи количини на млеко, па заради тоа треба да се храни често

Недостаток на Витамин Д во бременост

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2013
image

За време на бременоста, сериозниот недостаток на Витаминот Д може да биде причина за појава на конгенитален рахитис, фрактури на коските и подоцна да се развие кариес на млечните заби кај детето...

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

вежбање
lp136

Колку често вежбате?

Воопшто не вежбам (60%)

1-2 пати неделно (0%)

3 пати неделно (20%)

Секој ден (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!