|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Бременост која може да се случи еднаш на 70 милиони бремености. Погледнете го лицето на жената која се шокирала од веста!

ВИДЕА

Урнебесно:Скриена камера во собата на близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 26.8.2014
image

Една мајка постави скриена камера во собата на нејзините близнаци. Погледнете што сними камерата

ВИДЕА

Како изгледа една ноќ на мајка на близнаци?

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2014
image

Замислете да имате пар близнаци кои едноставно не сакаат да одат во кревет. Една мајка се бори со тоа секоја вечер, а своето смешно искуство го сподели со милион корисници на интернетa – и сите ги насмеа. Погледнете!

image

Животна приказна на храбрата Надина, која по смртта на сопругот одлучила да роди и добила близнаци...

ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ

Близнаци родени со 24 денови разлика

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2014
image

Линдалва Да Силва (35) во февруари оваа година на свет донесе момче по име Александар. Неговиот брат близнак тогаш не бил доволно развиен, па во стомакот на мама останал уште 24 денови

image

Оваа неверојатно волшебна фотографија го воодушеви светот – на неа се идентичните близначки Џена и Џилиjан кои се родиле држејќи се за раце

ФОТОГРАФИИ

Ребека на прошетка со близначињата

Автор: Редакција Рингераја | 7.2.2014
image

Убавото време кое деновиве го имаме и пријатните температури ги измамија Ребека, Хелена и баба Роза на прошетка со близначињата

ФОТОГРАФИИ

Супер мајка: Дои близнаци и прави ручек!

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2014
image

Оваа фотографија ги воодушеви посетителите на социјалните мрежи и стана вистински хит! Погледнете како за една мајка и невозможното е возможно

image

Оваа мајка имаше специјален крај на старата 2013 година и специјален почеток на Новата 2014 година. Нејзините близначиња се родени во две различни години!

CELEBRITIES

Се породи Ребека!

Автор: Редакција Рингераја | 20.9.2013
image

Доцна синоќа се породила познатата македонска пејачка Ребека. Таа родила две живи и здрави машки близначиња

СТРАНА 3 ОД 6


Анкета

Darija
vesnaaa

<3

* (56%)

* (9%)

* (9%)

* (10%)

* (5%)

* (10%)


Број на сите гласови: 77

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!