|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Неплодна жена бремена со 2 пара идентични близнаци

Редакција Рингераја, 7.10.2014
Бременост која може да се случи еднаш на 70 милиони бремености. Погледнете го лицето на жената која се шокирала од веста!

image
/11


 

По осумгодишните обиди за бебе Ешли Гарднер рече: "Не можев да размислував трезвено. Никогаш во животот не сум била толку возбудена и преплашена во исто време".

Ешли Гарднер раскажува: "Мојата ендометриоза беше толку лоша, што јајниците ми беа целосно зафатени. Докторите рекоа дека извадиле една одлична и една добра јајце-клетка. Ми ги вратија оплодените ембриони внатре и можеби ја добив последната шанса за бременост. Шансите за да добијам едно бебе беа 40%."

Кога добиле вест дека очекуваат 4 бебиња и тоа два пара идентични близнаци, Ешли и Тајсон Гарднер не можеле да си дојдат на себеси од шок и радост. Ешли очекува 4 девојчиња.

Ешли треба да се породи со царски рез во декември.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Фото: Мајка гледаше како се раѓа нејзиното...
Фотографиите од породување се секогаш прекрасни и моќни, но оваа сесија покажува сцени кои ретко се гледаат: пресреќна м...
3
Кога вие двајца мислите да имате бебе?!
Прашањата како “Кога вие двајца мислите да имате бебе?” или “Како напредуваат обидите да добиете бебе”, можат да бидат т...
3
Како да имате поквалитетни јајце-клетки за...
Во минатото се сметаше дека староста е единствен фактор кој го одредува здравјето на јајце-клетките и јајниците. Врз ос...
3
Шест митови за забременувањето
Сите парови не мислат на забременување. Многу од нив чекаат природата да го направи своето. Од друга страна, некои паро...
3
Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?