|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Зошто кучињата живеат пократко од луѓето?

Редакција Рингераја, 7.3.2014
Едно шестгодишно дете успеа во две реченици да објасни зошто животните живеат пократко од луѓето, со што допре до срцата на сите љубители на животни. Дознајте зошто
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Рон и неговата сопруга Лиса, заедно со синот Шејн го однесле своето куче, 10-годишниот ирски вучјак Белкер, на ветеринар. Биле многу поврзани со него и се надевале на чудо.

Ветеринарот го прегледал и за жал утврдил дека боледува од рак и дека едноставно ништо не може да направи за него, па предложил еутаназија како единствено решение.

Рон и Лиса не сакале нивното куче  да страда и се согласиле со оваа процедура. Прашале дали може да присуствува и нивниот син, за да се збогува со кучето.

Следниот ден дошле со Белкер, а Шејн го погалил своето куче за последен пат. Бил необично мирен, од што ветеринарот се загрижил.

Потоа прашал: “Зошто животните живеат пократко од луѓето?”

Шејн рекол: “Јас знам!”

 

Сите погледнале во него, а тој објаснил: “Луѓето се родени за да научат како да живеат добар живот, да ги сакаат луѓето околу себе и да бидат добри. Кучињата тоа веќе го знаат, па не мораат долго да останат со нас.”

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Срамно е да го нахраниш своето бебе во јав...
Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група ...
6
Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
4
Провална кражба во автомобил
Често пати за каква било акција веќе е предоцна. Сите мерки што треба да ги преземеме за да спречиме да дојде до провалн...
4
Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
3
Анкета

serii
Adrijana

Koja vi e omilena serija?

Lost (9%)

1001 nok (47%)

CSI (21%)

Ocajni domakinki (20%)

Dolina na sonceto (3%)


Број на сите гласови: 167

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!