|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Сексот ги зголемува градите, но и тежината!?

Редакција Рингераја, 4.1.2022
Неслучајно луѓето ја измислиле поговорката”Не постојат две добра”. Се чини дека сексот ги зголемува женските гради, но наглото зголемување на сексуалната активност го зголемува апетитот кај жените.

image
/11


Неспорно е тоа дека од сите задоволства кои љубовта ги дава на луѓето, сексот е корисен за здравјето, како ништо друго на светот. Водењето љубов го покренува расположението. Според научниците избалансираниот сексуален живот е гаранција за добра здравствена состојба.

Активноста во кревет е од витално значење за менталното здравје на човекот. На жените, кои почесто водат љубов им се подобрува тенот и сјајот на кожата.

Кога жените ќе почувствуваат сексуално задоволство, нивното тело произведува хормони кои ја подобруваат еластичноста на кожата и ја прават мека. Жените по природа се чувствителни суштества, па дури и една прегратка може да има смирувачко дејство.

Заедно со сите придобивки од сексот е и зголемувањето на градите кај жената, особено кога таа ќе заплива повторно во половите односи по подолг период, тврдат научниците.

Е да, да...Нема две добра. Научниците направиле експеримент со парови кои живеат заедно повеќе од три години. Ги зеле во предвид тежината на учесниците, нивната исхрана и физичкиот режим.

Во следните три месеци волонтерите требало да ги зголемат сексуалните активности од два до пет пати неделно. Резултатите го покажале следното: 62% од претставничките на понежниот пол ги зголемиле килограмите.

Со редовните сексуални односи, паровите воспоставиле ритам кој ги одржува во форма. Недостатокот на таква стабилност и наглото зголемување на сексуалната активност може да предизвика обратна реакција и да го разбуди апетитот кај дамите.

 

Е па драги дами, не претерувајте.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Промовираме македонски автори: Александар ...
Неодамна излезе од печат книгата ”Ѕвездени окови", првенче на Александар Костадиновски. Приказната е навистина уникатна...
15
Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
3
До рамен стомак за седум дена
Летото е пред нас, а со него и одењето на езеро, море и базен, а Вие имате масни наслаги на стомакот? Доколку немате мно...
3
Најпопуларните природни афродизијаци
Постојат и афродизијаци кои се исклучително опасни, особено ако се внесуваат во поголеми количини. Во оваа статија ќе пр...
3
Анкета

/
Jana9

Stedite li energija?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!