|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Народни поговорки - Г

Детско катче, 17.10.2010
Народни поговорки

image
/11Галените деца се качуаат на трпеза.


Гладна кокошка просо сонуа.


Голем залак голтни, голем реч не речи.


Господ дават, ама в амбар не ти тура.


Греота е да лажиш, ама и срамота е да се лажиш.


Грош петело шеесе пари крчмата.


Гувеит како млада невеста.


Гугучката кога на брго гуга, прилет наближува.


Големата лакомија чоека поболуа.


Господ забаа, ама не забораа.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Боенка - Јаготка
Обои ја Јаготка
7
Песнички за Божиќ и Нова Година
Песничките на Twins
4
Зима, бела зима
Детско катче
3
Брзо брзо збори!
Брзозборки
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?