|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Народни поговорки - Б

Детско катче, 17.10.2010
Народни поговорки

image
/11
Барај го доброто оти поскапо е од златото.


Бадијала киселина и од мед е послатка.


Без дури не паѓа дете не можи да се научи да оди.


Без време ништо не зрее.


Белото не праи го црно кога те фаќа инато.


Богатио чоек на секого в очи му биет.


Бог да те чуа од домашен арамија.


Бори се со злото и викај го на помош доброто.


Брзата и силна вода и од камен мос турка.


Брблаица жена никој не ја милуа.


Борџот ет полош и од волкот.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дојде есен мила
Детски песнички
3
Народни поговорки - В
Народни поговорки
3
Борис Трајковски
Трагично загинат претседател на Македонија
3
Видео: Документарен филм за Тоше Проески
Шест часа до небото е документарниот филм за Тоше Проески, кој вчера премиерно беше емитуван на програмата на „Ал Џезира...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?