|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како да го навлажните воздухот дома?

Редакција Рингераја, 24.12.2018
Сувиот воздух дома е сериозен предизвик за здравјето во студените месеци. Со работата на апаратите за загревање, воздухот се суши премногу и почнува да ги иритира грлото и носот

image
/11


Сувиот воздух вознемирува при спиењето во текот на ноќта и може да доведе до чести будење поради иритација на грлото и силна жед. Без разлика колку вода пиете во текот на денот, премногу сувиот воздух дома иритира и не дехидрира неосетно.

Можете да го промените нивото на влажност преку навлажнувачи за воздух, а исто така има и природни начини да го постигнете истиот или сличен ефект.

Еве кои се начините за да го навлажните воздухот:

Кога се искапите, оставете ја вратата на бањата отворена, за да може пареата да влезе во  станот / куќата и така природно да го навлажни воздухот.

Не го пуштајте вентилаторот во бањата додека се бањате. Ова ќе го задржи влажниот воздух подолго во домот.

Во студените месеци често подготвуваме чај. Дозволете чајот  да се вари малку подолго од вообичаеното. Ова е повторно лесен и природен начин да го навлажнете воздухот дома.

Сушете дел од испраната облека на сушалка во собата.

Ако сте правеле бања, не брзајте да ја испуштите водата од кадата. Додека водата се лади, пареата од неа ќе го влажни воздухот дома.

Можете да декорирате вазни во кои ќе се ставите убави камчиња и малку вода. Ова ќе создаде убава атмосфера дома и ќе помогне да се навлажни премногу сувиот воздух.

Етерични масла кои смируваат изгореници од...
Дури и ако редовно користиме крема за заштита и седиме под сенка, сепак сончевите зраци можат да ја изгорат кожата. Во ...
3
Направете сами: Крем против стрии
Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат?...
3
Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
3
Фотографии од свадбата на Елена Ристеска
Елена Ристеска и Бојан Ивановски синоќа стапнаа на лудиот камен. Во прилог се неколку фотографии од нивната свадбена вес...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

koj poveke sakame svekorot ili svekrvata
Bogdancankasvekorot (54%)

svekrvata (46%)


Број на сите гласови: 96

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!