|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Не одите на Северен пол, туку на одмор!

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2019
image

Родителите за одење на одмор се подготвуваат како за експедиција на Северен пол

Како да известите за нарушен сообраќаен режим?

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 26.7.2013
image

Кога станува збор за годишниот семеен одмор една од најважните работи за децата, но уште повеќе за родителите, е како побрзо да се стигне до одбраната дестинација...

Со еден допир до безгрижни семејни патувања

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 27.6.2013
image

Замислете: конечно тргнавте на долгопосакуваниот годишен одмор, патувате со солидно натоварен автомобил, надвор 40 степени целзиусови, жешок асфалт и две деца на задното седиште...

Провална кражба во автомобил

Автор: Pavla Kliner | 30.10.2010
image

Често пати за каква било акција веќе е предоцна. Сите мерки што треба да ги преземеме за да спречиме да дојде до провална кражба на автомобилот, се всушност истите мерки кои треба да ги преземеме за заштита и превенција.

Детето во сообраќајна несреќа

Автор: Tina Juznic | 26.10.2010
image

Денешното темпо и начин на живеење бара голема мобилност. Голем дел од нашето време го поминуваме во автомобил,посебно со автомобил ги превезуваме и нашите деца.

Каков е "Зелениот автомобил"

Автор: М.Т. | 30.10.2010
image

Автомобилот во текот на возењето произведува штетни издувни гасови и спаѓа меѓу најголемите загадувачи на воздухот. Постојат автомобили кои се нарекуваат “Зелени автомобили” и кои и се наклонети на нашата планета.

Што би направиле, кога ќе Ви снема бензин?

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Направивме две сценарија за тоа што би направилe кога на пат би Ви снемало гориво

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?