|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Доделени награди во градинката Детска радост

Автор: Редакција Рингераја | 20.3.2014
image

Градинката Детска Радост од Скопје освои трето место на натпреварот за најкреативна играчка

Химна на акцијата Прегратка на дар

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 14.10.2013
image

Со оваа песничка испратете порака за побрзо оздравување на вашите другарчиња. Ние ја напишавме за вас, вие испејте ја на цел глас.

Опасни методи на воспитување

Автор: Редакција Рингераја | 18.4.2012
image

Многу од вообичаените и општо прифатливи методи на воспитување имаат негативни последици врз развојот на децата. Да видиме кои се тие:

Надареност кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2012
image

Надареноста можеме да ја дефинираме како склоп на особини и способности кои му помагаат на детето во едно или повеќе подрачја да постигнува натпросечни резултати

Комуникација полна со љубов

Автор: Редакција Рингераја | 29.2.2012
image

Добрата комуникација е столб на успехот на секое семејство

Што ја гради самодовербата кај детето?

Автор: Редакција Рингераја | 22.2.2012
image

Уште во најраното детство децата почнуваат да стекнуваат впечаток колку се сакани и која е нивната улога во надворешниот свет. Тоа е многу важен момент за нив

Помогнете му на детето да ги реши конфликтите

Автор: Редакција Рингераја | 15.2.2012
image

Секое пријателство има свои нагорни точки и падови. Како возрасни лица сите сме ги искусиле несогласувањата и кавгите со пријателите. Исто така знаеме како изгледа кога ќе изгубиме пријател и какво е чувството кога пријателите ќе се разделат

Одгледајте оптимистично дете

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2012
image

Оптимизмот и позитивниот став кон животот се особини кои ни помагаат да се соочиме со тешки ситуации. Луѓето полни со оптимизам полесно ги совладуваат препреките и проблемите и повеќе се радуваат на малите нешта кои живот значат

Разгалени принцови и принцези

Автор: Редакција Рингераја | 1.2.2012
image

Воспитувањето на децата не е ни малку лесна задача. Тоа добро го знаат сите родители, а посебно оние кои ги разгалиле своите деца додека биле мали

Помогнете му на детето да стекне пријатели

Автор: Редакција Рингераја | 25.1.2012
image

Другарите и другарките се важен сегмент во развојот и здравјето на детето. Ако има пријатели околу себе, на детето ќе му се подигне самодовербата и ќе учествува во многу вон школски активности. Но на секое дете не му е лесно да склопи пријателство..

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?