|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Говор на Г-ца Јулијана Василеска за Рингераја.мк

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2012
image

Што достигна и колку порасна Рингераја.мк во трите години од нејзиното постоење, преку говорот на Јулијана Василеска, директор на ДАНУ филантропија и интернет медиумот Рингераја.мк

Покровители и спонзори на "Прегратка на дар"

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2012
image

Доделување на благодарници и говор на покровителите и спонзорите на Прегратка на дар

Министерот Ристовски за Прегратка на Дар

Автор: Редакција Рингераја | 8.3.2012
image

Министерот Спиро Ристовски го истакна општественото значење на проектот Прегратка на дар и своето задоволство од огромниот успех кој го постигна Рингераја.мк

Резултати од акцијата "Прегратка на дар"

Автор: Редакција Рингераја | 8.3.2012
image

Постигнатите цели и резултати ги презентира проект координаторот Симона Тренчевска

Приказната за Миа во драматуршка форма

Автор: Редакција Рингераја | 8.3.2012
image

Изведба на приказната за Миа од децата од Детски креативен центар

Министерот Ристовски за Прегратка на Дар

Автор: Министерство за труд и социјална политика | 7.3.2012
image

Министерот за труд и социјална политика, Спиро Ристовски присуствуваше на завршниот настан по повод три години постоење на семејниот интернет медиум, www.ringeraja.mk и завршување на проектот “Прегратка на дар”.

Говор на Амбасадорот на Р.Словенија за Рингераја

Автор: Словенечка амбасада на Р.М. | 6.3.2012
image

Со своето присуство, на Прес конференцијата по повод три години Рингераја.мк и завршница на проектот Прегратка на дар, не почести и Амбасадорот на Р. Словенија во Македонија. Го објавуваме неговиот говор во целост

image

Министерот Ристовски смета дека вакви акции се неопходни за да се развива свеста кај децата за потребата од хуманост, која, како што рече, треба да се случува секој ден.

Заедничка дружба на "Дајте ни крилја" и Рингераја

Автор: Редакција Рингераја | 9.2.2012
image

Место - игротека Дримленд во Соравија, време - на 12 февруари, недела, од 10 до 11:45 часот

Подарување играчки во СОС детско село

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2012
image

Активистите на ДАНУ Филантропија и претставници на CIRa доделија играчки на децата од СОС детско село

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?