|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Приказна за емпатија

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 24.10.2013
image

Кратки поучни приказни за подобро отсликување на целите на проектот Прегратка на дар

Приказна за љубов

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 6.11.2013
image

Кратки поучни приказни за подобро отсликување на целите на проектот Прегратка на дар

Приказна за хуманост

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 15.10.2013
image

Кратки поучни приказни за подобро отсликување на целите на проектот Прегратка на дар

Приказна за солидарност

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 12.10.2013
image

Кратки поучни приказни за подобро отсликување на целите на проектот Прегратка на дар

Бајка за топлите снегулки - III

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2012
image

Во тоа време, во знакот на водолија, се роди млада жена, со широки рамена и дојде во оваа несреќна земја. Се чинеше дека не слушнала за лошата вештерка и не беше ниту малку загрижена дека ќе остане без својата залиха на топли снегулки.

Бајка за топлите снегулки - II

Автор: Claude Steiner | 4.1.2012
image

Ситуацијата станувала се посериозна. Лошата вештерка, која сето ова го посматрала, не сакала луѓето да умираат (бидејќи мртви не можат да ги купуваат нејзините напитоци и мелеми), па развила нов план.

Бајка за топлите снегулки - I

Автор: Claude Steiner | 28.12.2011
image

Некогаш одамна си живееле двајца среќни луѓе кои се викале Тим и Меги, со двете деца Џим и Луси. За да ја разберете нивната среќа, треба да знаете како живееле луѓето во тоа дамнешно време...

Како е во пеколот, а како во рајот?

Автор: Народна мудрост | 23.12.2011
image

Инспиративна приказна за великодушноста

Девојчето и дијамантите

Автор: Народна мудрост | 28.10.2011
image

Инспиративна приказна за великодушноста

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?