|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Pregratka na dar 2013
Благодариме на 7 391 гласови за најкреативна играчка-прегратка!

Трите градинки кои освоија најмногу гласови се:
 1. Детска градинка „Димче Мирчев” од Велес
  со вкупно 1 458 гласови
 2. Детска градинка „Гоце Делчев“ од Пробиштип
  со вкупно 1 414 гласови
 3. Детска градинка „Детска Радост“ од Скопје
  со вкупно 601 гласови

Двете градинки за кои гласаше жири комисијата се:
 1. Центар за ран детски развој „Бамби“ с. Новаци, Битола
 2. Детска градинка „Младост“ Тетово

Наградите се мал гест на благодарност за неизмерната хуманост на градинките. Секако сите кои се вклучија во оваа хуманитарна акција навистина помогнаа хуманоста, добродушноста и човечноста да се всади кај дечињата од градинките, а во исто време ги израдуваа дечињата во болничките соби.
Им честитаме на победниците и од срце им благодариме!
Pregratka na dar 2013
Организатор
на хуманитарната акција е:
Pregratka na dar
Покровител на хуманитарната акција е:
Pregratka na dar
Изјавувам дека сум лице со целосна одговорност, да ја пријавам градинката за учество во хуманитарната акција Прегратка на Дар 2013.

УСПЕШНА ПРИЈАВА!
Во ЛИСТАТА НА ПРИЈАВЕНИ може да ја погледнете својата пријава. Истовремено може да проверите кој ни се придружи и заедно со Вас ќе дели играчки-прегратки.
На е-поштата, која ја внесовте во пријавата, Ви испративме корисничко име и лозинка, со кои на нашата веб страна може да објавувате фотографии од изработката на играчките или да дискутирате на форумите за текот на акцијата.
УСПЕШНА ПРИЈАВА!

Во ЛИСТАТА НА ПРИЈАВЕНИ може да ја погледнете Вашата пријава. Бидејќи градинката ја пријавивте, за објавување фотографии од играчките, може да го користите корисничкото име кое Ви го испративме.

Obdarajanje
Хуманитарна акција, во која децата изработуваат за децата.
Obdarajanje
Проверете како Вашата градинка може да учествува во Прегратка на Дар 2013.
Obdarajanje
Како да ги воспитувате децата во знакот на хуманоста уште од најрана возраст?
Obdarajanje
Погледнете неколку идеи за изработка на играчки-прегратки.
Obdarajanje
Акцијата се реализира благодарение на нашите партнери Битолска Млекара.
Obdarajanje
Минатата година оваа акција се реализираше втор пат. Погледнете го текот на Прегратка на Дар 2012.
Obdarajanje