|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ефикасно слабеење со Кето Диет

Автор: Здрав Живот | 13.5.2024
image

Во современата диететика, кетозата е препознаена како една од најефикасните методи на слабеење. Ова е состојба во која телото престанува да прима енергија од јаглехидрати и започнува да ги користи своите резерви на маснотии

Твори - Читај - Биди хуман - Проект на Софија Петковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 16.4.2024
image

ТВОРИ – ЧИТАЈ – БИДИ ХУМАН е проект кој под водство на Софија Петковска опстојува веќе четири години. Оваа година, на досегашните “Снежни стихови”, “Шепотот на љубовта” и “Песочен часовник” го додаде и насловот ”Херој"

image

За Дренвин, имаме неколку анонимни изјави од луѓе кои го користеле производот и забележале значителни подобрувања во нивната здравствена состојба:

image

Пролетта редовно ја дочекуваме со планови, меѓу другото, за генерално чистење на домот со кое дефинитивно ќе и кажеме збогум на оваа зима, а топло добредојде на убавото, потопло време кое секојпат ни го крева расположението

Кој стои зад успешноста на Shea Homemade?

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 15.3.2024
image

Зад успешноста на Shea Homemade стоиме јас, мојата сестра и мојата мајка. Сите три сме со различни професии, економист, архитект и адвокат, но сепак заедничко за сите нас е љубовта кон природата и огромната желба да создаваме природни производи

image

При купување на суплементи, есенцијално е да го разбереме значењето на нивниот состав и начинот на производство. Составот на суплементите ја определува нивната ефикасност и безбедност, додека начинот на производство влијае на квалитетот и чистотата

Поддржуваме мали бизниси: Дора Мода

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 1.12.2023
image

Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Станува збор за doramodahandmade и нејзините хеклани приказни

Поддржуваме мали бизниси: МH CandleCo

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 28.11.2023
image

Ние сме две сестри Христина и Мартина кои се креатори на МH CandleCo. И двете сме вљубени во креативни нешта полни со љубов и внимание. Избравме да изработуваме свеќи затоа што даваат посебна топлина на домот. За нас домот има големо значење...

image

Многумина од нас може да се најдат во ситуација кога желбата за интимност изгледа далечна. Сепак, исто така вреди да се напомене дека негувањето на оваа желба може да доведе до чувство на благосостојба и задоволство

Поддржуваме мали бизниси: Yarn Dreamss

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 19.10.2023
image

Плетењето го научив уште од тинејџерска возраст од мојата мајка, кое мене најпрво ми беше само хоби, а сега еден вид на заработка. А до ден денес ја имам нејзината поддршка и помош. Ве запознаваме со Маријана, yarndreamss

СТРАНА 1 ОД 54


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?