|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Зајакнете го организмот на сите членови на семејството со помош на најздравите производи

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Есенски пијалок за силен имунитет

Автор: Редакција Рингераја | 26.9.2018
image

Променливото време сe повеќе не потсетува дека е време да почнеме да го зајакнуваме имунолошкиот систем

image

Веќе 4000 години лимонот не се заобиколува во природното лекување и кулинарство. Богат е со витамин Ц и калиум, а содржи и доволна количина на магнезиум, калциум и фосфор

image

Овој напиток е одличен за сечие здравје, затоа што освен што го ослободува телото од токсини исто така ги намалува и килограмите

image

Сте слушнале ли дека може да ја победите досадната кашлица со сок од ананас и додатоци?

image

Се подготвува за 5 минути, се пие 5 дена и ќе изгубите 5 килограми. Идеално за после празниците

image

Грипот полека но сигурно започнува да ги посетува нашите домови. Рецептот кој денес ви го нудиме нема да има многу добар вкус, но ќе ви понуди одлична заштита.

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Лимонот ги топи килограмите

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2021
image

Сок од лимон пијте наутро пред доручек, бидејќи ова ќе го забрза метаболизмот, а калориите нема да се „лепат“ на критичните места. Но, покрај за намалување на килограмите, лимонот помага и при сериозни здравствени проблеми.

ЗАБАВА

Првата средба со лимонот :)

Автор: Редакција Рингераја | 16.1.2012
image

Погледнете како ова бебе слатко си јаде лимон

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?