|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Интервју со г-ѓа Снежана Кливановска, педагог и косопственик на приватната градинка Литл Ми

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

На кафе кај Моника Зец

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 15.11.2021
image

Препознатлива во виртуелниот свет по нејзините блогови, сопственик на мал бизнис, по професија графички дизајнер, по природа минималист, жена која инспирира и мотивира, посветена сопруга и мајка

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Пепа Димитрова...

Автор: Редакција Рингераја | 9.11.2021
image

Разговараме со Пепа за нејзината нова нумера, нејзините искуства на музичката сцена и за нејзината улога како мајка

image

Го оперираа 12 часа, а јас сама чекав пред сала и се чувствував ужасно – Како е малиот Лука кој целата јавност го испрати за Италија со желби за здравје

НА КАФЕ СО...

Интервју со авторката Ивана Јанева

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 31.3.2021
image

Непоправлив емпат - така се опишува себе си Ивана Јанева, авторката на книгата "Зборовите на безгласната девојка", денешната гостинка

МАЈКИТЕ ОД ИНСТАГРАМ

Интервју со Ребека Ле Мон

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2021
image

Ребека Ле Мон е македонка која живее во Америка. Активна е на инстаграм, каде преку својот профил го споделува своето секојдневие од животот како сопруга и мајка. Во време на пандемија, ја мина првата бременост и го роди синчето Макси

image

На нејзиноот Инстаграм профил споделува дел од нејзиното секојдневие како фитнес тренер преку вежби, здрави рецепти, нутритивни факти и совети за исхрана, како и улогата на мајка и секојдневието со ќеркичката Ана. Разговараме со @dragana_fitlife

image

Александра Илиевска, на сите нам добро познато ТВ лице, најмногу препознатлива по белото перче во косата, широката насмевка, убавиот глас и шоуто Брза кујна. Зошто Александра оваа 6-та сезона ја нема во Брза кујна? БРЕМЕНА Е! Денес разговараме со неа

image

Симпатичното лице на Снеже ни стануваше се повеќе познато преку "Ред хот", "Бекстејџ", "Икс Фактор", "Големиот брат", "Вип на еден ден".И во време на пандемија и приморана пауза на последниот проект на тв екраните, Снеже е достапна за својата публика

image

Интервју на Др. Ранко Рајовиќ за порталите Рингераја

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?