|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Сигурно многу мајки се љубопитни да дознаат што е и што прави плацентата. Споделуваме се што пронајдовме за овој неверојатен орган

ПЛОД

Фото: Убавината на папочната врвца

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2021
image

Папочната врвца е првата опиплива врска помеѓу мајката и бебето. Во текот на долгите девет месеци, плацентата преку папочната врвца го храни и поддржува бебето во мајчината утроба, додека расте

ПЛОД

Големина на раната во матката по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 24.9.2020
image

Ова е големината на раната оставена на вашата матка откако сте се породиле. Неверојатно нели?

CELEBRITIES

Зошто Ким Кардашијан ја јаде својата плацента?

Автор: Редакција Рингераја | 21.12.2015
image

Резултатите се одлични, полна сум со енергија и не сум имала никакви знаци на депресија. Секој пат кога ќе се напијам пилула, чувствувам налет на енергија и се чувствувам навистина добро и здраво, опиша Ким Кардашијан

CELEBRITIES

Ким ќе ја изеде плацентата по породувањето?!

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2013
image

Бремената реалити ѕвезда Ким Кардашијан, следејќи ги стапките на нејзините колешки January Jones и Holly Madison, сака да ја изеде сопствената плацента откако ќе му посака добредојде на своето бебе на свет. Дали мислите дека ова е чудно?

ЗАНИМЛИВОСТИ

Чудесната плацента!

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2012
image

Многу стари традиции и нови откритија го одразуваат посебниот однос кон плацентата на детето. Некои ја гледаат како близнак на душата на бебето, како и негов потенцијален и уникатен извор на лек и храна...

ПЛОД

Улога на плацентата

Автор: The Endowment for Human Development (EHD) | 11.9.2010
image

Способноста на плацентата да го оддржува животот е споредбена со апаратите во одделенијата за интензивна нега во современите болници.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekoj vo koj ste imale golema doverba ve razocaral?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!