|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Малкумина знаат дека зелениот и црниот чај се всушност листови од истата билка, Camellia sinensis, а се разликуваат според начинот на кој се обработени

image

Зошто катехините од зелениот чај го намалуваат стомакот? Научните истражувања докажаа дека зелениот чај директно ги погодува...

ПРЕВЕНТИВА

Најдобрите природни антибиотици

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2013
image

Многупати досега сме се увериле дека природата е чудотворна и дека нејзините производи можат да ни помогнат за многу проблеми, но кога се во прашање антибактериските својства, тука природата навистина блеска. Ова се најдобрите природни антибиотици

image

Зелен чај сите сте пробале некои велат дека е вкусен други дека не, но дали тој е навистина толку корисен или е само минлива мода?

НЕГА

За вечно младо лице – напиток од три состојки

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2013
image

Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапите кремови, туку и во природните рецепти од зеленчук кои не само што се нанесуваат на кожата, туку и се консумираат во облик на напиток. Ви донесуваме рецепт за чудотворен напиток против стареење

image

Свесни сме дека секој лек кој го консумираме потекнува од некоја билка. Целата фармацевтска индустрија е покрената од мешање на разни лековити билки. Нашите баби не учеле дека некои чаеви поволно влијаат на здравјето и помагаат за побрзо оздравување.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?