|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПР ТЕКСТОВИ

Нова надеж за пациентите со агресивен рак на дојка

Автор: РОШ Македонија Дооел Скопје | 28.10.2016
image

Фармацевтската компанија Hoffmann - La Roche(„Рош“)за стручната јавност го промовираше лекот со којшто се постави нов стандард во вкупното преживување на болните од т.н. HER2 позитивен рак на дојка

image

Доењето го намалува ризикот од рак на дојка до 20%, покажува новото истражување. Резултатите покажуваат дека жените кои доеле, се изложени на 10% помал ризик од развој на болеста и имаат 20% помали шанси за развој на една од најтешките форми на рак

АКТУЕЛНО

Да и помогнеме на Маја Керова!

Автор: Редакција Рингераја | 24.5.2013
image

Денес е Маја, утре можам да бидам јас, Вие, Вашата сестра, Вашата пријателка. Затоа денес да и помогнеме сите заедно на Маја! Да помогнеме да се врати насмевката на лицата на нејзините дечиња

image

Гласините дека носењето на градник може да предизвика рак на дојка се околу нас веќе некое време. Но, дали се вистинити?

image

Октомври е Светски месец за подигање на свеста за ракот на дојката. Во текот на овој месец, во многу земји во светот, се организираат бројни активности со цел да се подобри информираноста на широката јавност за ова често малигно заболување.

image

Секоја жена би требало да научи како се изведува самопреглед на дојка и во текот на својот живот редовно да врши контрола врз себе. Со тоа се овозможува навремено откривање на било каква промена која би се појавила.

image

Доењето може да го намали ризикот од развој на наследен рак на дојка!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

/
Jana9

Koj stranski jazik najmnogu vi se dopaga?

Angliski (50%)

Francuski (50%)

Italijanski (0%)

Germanski (0%)

Nekoj drug (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!