|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Интервју на Др. Ранко Рајовиќ за порталите Рингераја

ЗАНИМЛИВОСТИ

Интервју со Нора Шаќири Марковиќ

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 4.8.2020
image

Нора Шаќири и Марко Марковиќ на 6 април станаа родители на нивното прво дете Ијан. За тоа како течеше породувањето, со какви стравови се соочија новите родители, какво бебе е Ијан, дали ги исполнува улогата на родители, разговараме со Нора Шаќири

image

Рингераја.мк на гости кај Весна Ѓурковска Каеска - креаторка на блогот vkusniprikazni на Инстаграм, мајка на Максим и Ника, креативна и емотивна личност која прави вистинска прекрасна симфонија во детската чинија

МАМИНО КАТЧЕ

Интервју со Miss Mama Mk: Мајка со многу улоги

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2020
image

Зорица Николовска, @miss.mama.mk или попознато како Мајка му на Мартин, веќе една година постои, креира содржина и споделува искуство на Instagram и Facebook профилите

image

Елена Мазниковска е сопруга, мајка и блогерка. Ви ја претставуваме нејзината страница на Инстаграм и ви ја споделуваме нејзината приказна, која е и повеќе од инспиративна

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Интервју со Даниел Кајмакоски

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2014
image

Талентираниот пејач изјави дека секако во иднина ќе продолжи да се бави со музика и мечтае да направи светска кариера и да проба да отиде на Избор за песна на Евровизија

ЗАНИМЛИВОСТИ

Перо Антиќ сака трето дете!

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2013
image

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Перо Антиќ, планира да има повеќе деца. Тој веќе има два сина, Лука и Павел, но вели, со сопругата Ружица планираат да имаат уште деца, а би биле среќни доколку третото биде девојче

image

Оваа земја е посебна, ја чувствувам на некој начин како своја, а луѓето се отворени, искрени и она што мене навистина ми е многу важно е тоа дека имаат смисол за хумор

image

Задоволна од она што го пружа на публиката, работлива, искрена, истрајна, отворено зборува за разводот со Благоја Груевски, секогаш верува во љубов и повторно вели дека би сакала да се оствари како мајка

ВИДЕА

Прво интервју со Елена Велевска по породувањето!

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2013
image

Како се чувствува Елена Велевска и што вели нејзиното семејство за приновата, слушнете во првото нејзино интервју, кое е емитувано во емисијата Extra Exclusive на Канал 5

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета


ackiot(90%)

(10%)


Број на сите гласови: 31

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!