|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БОЕНКИ

Боенка: Мапет бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 7.7.2013
image

Обојте ги ликовите од Мапет Шоу

БОЕНКИ

Боенка: Дора истражува

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Отпечати и обој

БОЕНКИ

Боенка - Јаготка

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Обои ја Јаготка

БОЕНКИ

Боенка - Снежана и седумте џуџиња

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2012
image

Обои ја Снежана

БОЕНКИ

Обои ги броевите по боја

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Забава и учење во исто време. Отпечатете и обојте

ИНСТРУКЦИИ ЗА ЦРТАЊЕ

Научи да црташ: Мики Маус

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Научете како да цртате Мики Маус

ИНСТРУКЦИИ ЗА ЦРТАЊЕ

Научи да црташ: Пајo Патор

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2012
image

Научете како да го нацртате Пајо Паторот

БОЕНКИ

Боенка - Малата сирена

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2012
image

Обоете ја Малата Сирена

image

Вашето дете црта по ѕидови? Со фломастерите го обоило намештајот? Имаме решение за Вас!

ИДЕИ ЗА ИГРА

Супер забава за Велигден!

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2011
image

Ги избравме четирите најубави слики кои ќе ги решите заедно со децата, за Велигденските празници да бидат уште поубави:)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Barame ime za nasata princeza
peperutce2

Barame ime za nasata princeza

Kjara (29%)

Mia (36%)

Sara (34%)


Број на сите гласови: 296

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!