|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Бесплатни офталмолошки прегледи во болница Деница

Автор: Редакција Рингераја | 10.10.2017
image

На 12.10.2017 година, по повод Светскиот ден на видот, под мотото „Гледај подобро, живеј подобро“, Специјалната очна болница „Деница“, ќе овозможи целодневни бесплатни очни прегледи за сите заинтересирани граѓани во насока на превенција на здравјето

Колку заработува Јелена Карлеуша

Автор: Редакција Рингераја | 2.10.2017
image

Ќе ви се заврти во главата...

image

Богатата фантазија е богатство на можности и нашите најмали добро го знаат тоа, бидејќи тие се мајстори во креирање на нов свет, приказни и неверојатни авантури со нивната фантазија

image

Orbit караванот ја започна обиколката низ училиштата ширум земјата, преку која на забавен начин децата ќе научат како да се грижат за своите заби и ќе се подигне свесноста за оралната хигиена, како кај децата така и кај нивните родители

Саем за деца и родители во Skopje City Mall

Автор: Why not communications | 18.5.2017
image

Од утре во Skopje City Mall започнува Саемот за деца и родители и ќе трае с? до недела

Програма за (само)вработување на самохрани мајки

Автор: Business Confederation of Macedonia | 15.5.2017
image

Оваа програма ги опфаќа учеснички од Скопје, Битола и ШтипШто ќе добијат учесничките во програмата:

Квиз: Дознај колку си дете во срцето!

Автор: McCann Скопје | 15.5.2017
image

Сигурно во животот често се среќавате со најразлични предизвици, дилеми, прашања... Како да постапите во една ситуација, што да одлучите во друга, како да се справите со децата, со семејството, а како со работните обврски...

Жена од Индија ја скрати косата и го освои светот!

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2017
image

ЊУ ДЕЛХИ: Што се случува кога некој предмет на гордост станува извор на мачење?

image

Сите љубители на здравите, убави детски насмевки имаат можност во периодот од денес па с? до 30-ти јуни, со купување на своите омилени Orbit гуми за џвакање да придонесат за поуспешно реализирање на детскиот дентален едукативен караван

Маша и Медо во Cineplexx од 20. април

Автор: Редакција Рингераја | 21.4.2017
image

Руската анимирана серија "Маша и Медо" е една од најпопуларните франшизи благодарение на благородните ликови Маша и нејзиниот пријател Медо, остар хумор и забавно третирање на актуелните теми со едукативна содржина

СТРАНА 4 ОД 19


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?