|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Љубоморен лабрадор повреди две близначки до смрт

Редакција Рингераја, 2.7.2020
Новородените сестри близначки биле осудени на смрт од семејното куче лабрадор, кога нивната мајка накратко ја напуштила просторијата да разговара со сосетката
Клучни зборови:

image
Dailymail.co.uk
/11


 

Мајка Елеин Новаис (29) побрзала на помош на своите девојки Ана и Анали, откако ги слушнала нивните плачења од нејзината спална соба, но доцна била да ги спаси.
Г-ѓа Новаис, советничка, која се бореше да зачне девет години, го повлече насилното куче од близнаците, но веќе им нанело фатална штета на нивните стомаци.
Медицинска сестра која живеела во близина извршила прва помош на близнаци, едната која веднаш починала од нејзините повреди, а другата која подоцна починала во општинската болница Марија Педреира Барбоса, откако отиде во срцев удар.
Кучето, опишано како „послушно“, се верува дека станало jeубоморно откако не привлекло поголемо внимание од раѓањето на бебињата.
Еден член на семејството тврди дека кучето was било изоставено на некој начин, и повеќе не го обезбедувал вниманието и itsубовта на нејзините сопственици пред тоа ', пренесува The Sun.
Тие додадоа: „Тоа може да предизвика некаква jeубомора и го натера кучето да ги напаѓа децата“.
Ана и Анали починаа еден ден пред датумот на доспевање, откако пристигнаа еден месец порано преку царски рез.
Полицијата ги испитува смртните случаи, но допрва треба да ги донесе сведочењата од уништените родители.

Мајката Елеин Новаис (29) побрзала да им даде помош на своите бебиња Ана и Анали, откако ги слушнала нивните плачења од нејзината спална соба, но доцна било да ги спаси. Г-ѓа Новаис, која се бореше да зачне девет години, го повлече насилното куче од близнаците, но тоа веќе им нанело фатална штета на нивните стомаци. Медицинска сестра која живеела во близина извршила прва помош на близнаците, но едното бебе веднаш починало од повредите, а другото бебе починало подоцна во општинската болница Марија Педреира Барбоса од срцев удар.

Кучето, опишано како „послушно“, се верува дека станало љубоморно откако не добивало внимание по раѓањето на бебињата.
Еден член на семејството тврди дека кучето било изоставено на некој начин, и повеќе не добивало вниманието и љубов од сопствениците како пред тоа ', пренесува The Sun.

Тие додадоа: „Раѓањето на бебињата предизвика некаква љубомора и го натера кучето да ги напаѓа децата“. 
Полицијата ги испитува смртните случаи, но допрва треба да ги обезбеди сведочењата од уништените родители.

 

Г-ѓа Новаис и нејзиниот сопруг Регис (32) се бореа цели девет години да имаат деца.

Г-ѓа Новаис беше сместена во болницата откако се распадна од шок.

 

ИЗВОР

Правила на користење
Последна верзија: 8. март 2010.
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Рингераја времеплов
По што ќе ја паметиме годината која изминува?
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

omilen akter
lady_mkd

omilen akter koj ve ostava bez zdivvv

robert pattinson (21%)

antonio banderas (79%)


Број на сите гласови: 28

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!