|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Првиот ден во градинка

Автор: Редакција Рингераја | 30.8.2012
image

Тешко е да се предвиди како детето ќе го поднесе првиот ден во градинка и разделбата од родителите. Додека некои деца грчевито и во солзи ќе се држат за своите мајки, други ќе се препуштат на играта едвај забележувајќи дека родителите не се со нив

Интервју со Фатма Бајрам Аземовска

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 4.7.2011
image

Фатма Бајрам Аземовска е успешна жена, директор на Здружението на граѓани “Сумнал” и еден од креаторите на проектот “Слушај книга” на Народната и Универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски” од Битола.

Планови и програми во детските градинки

Автор: Министерство за труд и социјална политика | 16.3.2011
image

Плановите и програмите за дејноста згрижување и воспитание на деца содржат особено: назив на програмата, вид и траење, основни задачи, активности и форми на соработка со родителите.

image

Погледнете го разговорот со психологот Розета Павлова и искуството на мајката Ивана Кочева и нејзиниот син Михајло на темата склопување нови пријателства на детето. (Бебешки приказни)

Тргнување на детето во градинка

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2021
image

Тргнувањето на детето во градинка претставува еден многу важен период од неговиот живот. Детето заминува во друга средина, се одвојува пред се од мајката и влегува во друштво, со сите добри и лоши страни што тоа ги носи.

Насилство меѓу децата

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Во животот на секое дете доаѓа време кога прв пат се соочува со своите врсници. За некои деца тоа е времето кога тргнуваат во градинка, а за други можеби и порано.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Dali?
Jana9

Dali se hranite zdravo?

Da (67%)

Ne (33%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!