|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Бебето кое одби да умре

Автор: Редакција Рингераја | 30.7.2013
image

Докторите прогнозираа дека Austin Gerstenslager нема апсолутно никакви шанси да преживее, дента кога дојде на свет. Родителите донесле одлука да го пуштат полека да умира во нивната прегратка. Приказната започнува токму тука...

Мртво близначе го спаси животот на својот брат!

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2013
image

Мртов плод на двојајчен близнак го спаси животот на својот брат при драматична бременост на 33-годишна мајка. Мајката Ивелина Иванова од Сливен беше испишана од болница со здраво бебе со име Божидар

НЕ, за мобилниот во бременоста!

Автор: Редакција Рингераја | 1.6.2012
image

Спиете со мобилниот, а бремени сте? Се надеваме дека откакао ќе ја прочитате статијава, нештата ќе се променат...

Породување со царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2011
image

Иако докторите му даваат предност на породувањето по природен пат, бројот на царските резови во нашата земја од година во година се зголемува се повеќе и повеќе

image

HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои се рафинирани и прочистена за максимална апсорпција и искористување од страна на телото.

Епилепсија и бременост

Автор: Александар Ј. Ристиќ | 22.10.2014
image

Без оглед на сите предрасуди, најмалку 90% од трудниците со епилепсија ја завршуваат бременоста без никакви проблеми.

Хипертензија во бременоста

Автор: Dr. Natasa Mihelcic Labura | 26.4.2011
image

Во втората половина од бременоста може да се развие трајна состојба на покачен крвен притисок, што ја нарекуваме хипертензија индуцирана од бременоста. Таа може да се појави во неколку облици: хипертензија, прееклампсија и еклампсија.

image

Прочитајте кои се најчестите причини поради кои во второто и третото тромесечје доаѓа до крварење

Крварење во првото тромесечје од бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Крварењето во првото тромесечје од бременоста е знак дека постои некаков проблем.

Интервју: Бетпет, мајка на големиот борец Теодора

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

“Нашата ќерка се роди на 6 месеци и 18 дена и тоа со тежина од само 630 грама. Сега имаме три месеци и 2050 грама, па за две, три недели си одиме дома...” Ова беше првата порака што на 06.09.2009, во 21.44 часот ја објави нашиот член Бетпет.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

Школски прибор
RosaEleonora

Кој школски прибор го купувате

Gioto (32%)

Со омилените ликови без оглед на марката (23%)

Пеликан (13%)

тоzz (14%)

првиот што ке ми дојде до рака (18%)


Број на сите гласови: 133

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!