|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Самохран татко нацртал како изгледа неговиот живот

Редакција Рингераја, 12.3.2019
Секој родител барем еднаш помислил дека времето трае покусо отколку трепнување на окото. Понекогаш ви се чини дека вашето дете пораснало во секунда, а знаењето и вештините кои денес ги усвоило уште вчера се чинеле далеку со светлосни години
Клучни зборови:

image
/11


Токму поради тоа родителите прават фотографии за да документираат драгоцени моменти па повеќето имаат секогаш подготвена апаратура со која ќе ги уловат тие моменти.
Но, еден татко од Тајван се одлучил за малку поинаков начин на „зачувување“ на спомените и тоа се за да биде сигурен дека еден ден ќе може да се потсети на секој момент од одраснувањето на своето дете.
Уметникот Лан Шенгли веќе подолго време се бави со илустрации а откако во 2014. година се родил неговиот син одлучил да го илустрира и сопствениот живот. На крај, овој начин ги фатил сите радости, но и потешкотии со кои се среќава како самохран родител.
„Кога имате дете, многу работи се случуваат неочекувано. Но, кога почнав да ги цртам моментите кои ние двајца ги делевме, не ни помислував дека ќе добијам толку позитивни реакции“, изјавил за Bored Pandа.
Открил дека еден од неговите најголеми стравови е дека синот ќе му стане хулиган. Затоа се труди уште сега да му покаже дека е секогаш тука за него и дека се надева дека ќе го упати на вистинскиот пат.
На својата страна на Фејсбук, Лан, редовно објавува интересни илустрации, а неговата работа ја следат повеќе од 31.000 луѓе.
Во продолжение ви донесуваме некои од илустрациите:

 

2

 

1

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

Не го вртете детето држејќи го за раце
Не постои родител кој не го завртел своето дете околу себе дрејќи го за раце. Сепак, една мајка има совршена причина кој...
3
Не ја сакав жена ми кога се венчавме...
Јас сум смешен, eмоционален, надпросечно сентиментален тип. Претпоставувам затоа и реков на жена ми дека ја сакам на вто...
3
Што е тоа аутизам?
Аутизмот предизвикува децата да го доживуваат светот поинаку, од повеќето други деца. Нив им е тешко да разговараат со д...
3
Упатство за правилна подготовка на тестенини
Тестенините се италијански специјалитет кој денес е составен дел од исхраната на сите луѓе на планетата. Готвењето на те...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

najubavo ime
malarusinka

najubavo masko ime

Тимофеj (8%)

Виталиj (3%)

Jан (15%)

Стефан (55%)

Jаков (19%)


Број на сите гласови: 272

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!