|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дами со најдобар стил во 2014 година

Редакција Рингераја, 30.12.2014
Крајот на годината е време за ретроспектива. Решивме да погледнеме назад во текот на последните 12 месеци и да видиме кои ѕвезди покажаа најмногу стил и успеаја да не воодушеват чекорејќи на црвениот тепих
Клучни зборови:

image
/11


 

Филмски фестивали, гала вечери, награди, добротворни настани, филмски премиери - имаше многу  поводи за ѕвездите да блеснат на црвениот тепих. Одбравме 14 од нив, кои успеаја да го привлечат нашето внимание во изминатата 2014-та.

Редењето на ѕвездите е по азбучен ред!

 

 

1. Алесандра Амбросио

Топмоделот Алесандра Амбросио секогаш изгледа одлично. Во 2014-та најимпресивен беше нејзиниот настап  во Кан, кога носеше асиметричен фустан со кристали на Сваровски, дело на Atelier Versace колекција пролет-лето 2014.

 

1

 

2. Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е синоним за класа и стил. Во 2014-та таа обожаваше  класични бои и линии. Ќе ја запаметиме со: костимот на Saint Laurent, белиот фустан со црна чипка на Gucci, долгата црна наметка и класичниот мал црн фустан на Atelier Versace, како и сребрените фустан на Elie Saab.

 

3

 

3. Бијонсе

Бијонсе се придржува кон сопствениот стил - поинаков, малку дрзок, но елегантен. Ќе ја запаметиме по долгиот црн фустан на Nicolas Jebran, белиот фустан на Michael Costello и црната наметка со V деколте на Givenchy.

 

2

 

4. Блејк Лајвли

Актерката Блејк Лајвли беше меѓу најпознатите стилски ѕвезди за време на овогодинешниот фестивал во Кан. Најнезаборавната нејзина појава е со црно-белиот фустан на Gucci Premiere.

 

4

 

5. Џесика Частеjн

Џесика Частеjн демонстрираше разновиден стил на црвениот тепих. Освен тоа актерката ги обожува  фустаните во боја. Омилени и се модели до колена.

 

5

 

6. Камила Алвес

Партнерката на Метју Мекконахи - моделот Камила Алвес се труди секогаш да изгледа добро на црвениот тепих. На Оскарите таа се појави со бледорозов фустан на Gabriela Cadena за наградите   на актерите позираше во жолт фустан на Donna Karan Atelier, а на наградите Еми беше со бел фустан на Zuhair Murad Resort 2015.

 

6

 

7. Каролина Куркова

Моделот Каролина Куркова ги освои погледите за време на овогодинешниот Met Gala Ball со фустанот на Marchesa, колекција пролет / лето 2011.

 

7

 

8. Кејт Мидлтон

 

8

 

9. Кејт Хадсон

Кејт Хадсон беше меѓу ѕвездите за време на Оскарите, кои ни го запреа здивот, со  привлечниот фустан на Atelier Versace, направен специјално за неа.

 

9

 

10. Лупита Нионго

 

10

 

11. Ријана

Ријана дефинитивно умее да шокира на црвениот тепих, бидејќи е позната како камелеон во модата. За Met Gala Ball сепак таа се облече во класично бела и ефектна тоалета во два дела, дело на Stella McCartney.

 

11

 

12. Сара Џесика Паркер

Фустанот на актерката од Met Ball 2014 е одличен пример за талентот на дизајнерот Oscar de la Renta, кој не напушти оваа година.

 

12

 

 13. Тејлор Свифт

Тејлор Свифт доста го измени стилот во последните 12 месеци и се чинеше дека израсна во модата. За повеќето настани таа се облече во  долги вечерни фустани   .

 

13

 

14. Шарлиз Терон

Во 2014 најзначајните појави на Шарлиз Терон на црвениот тепих беа во класичните бои црна и бела. За Met Gala Ball таа се појави во  црно-бел фустан, а за Оскарите - во црн фустан, и двете дело на Dior.

 

14Како жената правилно да се грижи за својат...
Ние не се сомневаме дека вие сте жена која редовно ја одржува интимната хигиена. Во прилог се неколку постапки кои треба...
3
Предности на редовната физичка активност
Научно е докажано дека редовната програма на физичка активност доведува до подобрување на општата здравствена состојба и...
3
Анатомија на женскиот оргазам
Да практикуваш секс за туѓо задоволство, без да постигнеш оргазам, или да се стремиш кон највисоката точка на задоволств...
3
Губење на сексуалната желба
Се поголем број луѓе се подготвени да признаат дека сексот не ги интересира премногу и дека имаат многу ниско или никакв...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

imence
kaja123

Ve molam za pomos

mario (21%)

david (34%)

oleg (8%)

maksim (13%)

pavel (23%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!