|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Болна трудница

Youtube, 6.5.2010
Кои болести и лекови се штетни за вашето бебе? (англиско видео)

/11


Немојте да се плашите од лековите кои ќе ви ги препорача докторот за време на бременоста. Болеста некогаш знае повеќе да му наштети на бебето, отколку потенцијалните негативни дејства на лековите.

Задолжително информирајте го докторот дека сте бремени за да знае какви лекарстава да ви даде!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Во што најмногу уживаат бебињата во утробата?
Мајката и бебето имаат силна врска, дури и пред да дојде бебето на овој свет. Додека остатокот од светот можеби нема ни ...
4
Дали може да се предвиди времетраењето на ...
Кога бев бремена за прв пат, ми рекоа да ја прашам мајка ми за колку време се породила, за да знам како ќе помине моето ...
4
Правилна исхрана во 1-то тромесечие од бре...
Здравите промени во исхраната на почетокот од бременоста ќе ви бидат од корист и вас и на бебето. Прочитајте ги нашите с...
3
Метален вкус во устата за време на бременоста
Бременоста влијае прилично на секој дел од вашето тело, а устата и вкусот не се изоставени. Но, да се има кисел метален ...
3
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?