|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Со задоволство ви го преставуваме Johnson's бебе календарот за 2022 година кој го красат 12 рингераини ѕвездички

image

Со задоволство ви го преставуваме Johnson's бебе календарот за 2021 година кој го красат 12 рингераини ѕвездички

ЗАНИМЛИВОСТИ

Најубави имиња за момчиња по ваш избор

Автор: Редакција Рингераја | 24.5.2020
image

Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за момчиња. Еве го нивниот избор

ИСХРАНА

7 причини да изберете овошје наместо колачи

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2019
image

Овошје или колачи? Во оваа "битка", често ја избираме погрешната страна, колачите. Ако сеуште немате доволно мотивација да јадете повеќе овошје и да ги оставите колачите, видете 7 причини зошто секогаш треба да го изберете овошјето

МАЈЧИНСТВО

Да имаш дете - свесен избор или судбина?

Автор: Редакција Рингераја | 14.12.2015
image

Живееме во свет во кој нема ништо сигурно - традициите, навиките, обичаите, технологијата, инвестициите и ... животните одлуки се променлива величина

image

При изборот на педијатар, на пример, мене навистина ми е важно прописно да го удавам со глупави прашања и со своите ирационални стравови. Во деновите на мали и големи болести барам безусловна поддршка и ако тоа престанам да го добивам – менувам

image

Тргнувајќи уште за првиот прием кај педијатар, секоја мајка би сакала да знае каков лекар ќе има нејзиното дете

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Избираме најфорумџии на 2014 година

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2014
image

За сите заеднички виртуелни и реални кафиња, за сите среќни и тажни мигови споделени со Рингераја, за сета ваша креативност несебично дадена, за слогата и мирот во ова големо семејство ВИ БЛАГОДАРИМЕ! Изберете ги најдобрите меѓу вас за 2014 година

МОДА

Избор на капут според фигурата

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2014
image

Во студените денови бараме спас во топлата прегратка на капутот. Освен дека треба да е модерно и од добар материјал, капутот мора да одговара и на линијата на вашето тело. Погледнете како да изберете капут според фигурата

ФОТОГРАФИИ

Фотографии: Убавината на породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2013
image

Раѓањето е преубав момент во животот! Еве и доказ!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?